Остава тежко състоянието на момчето, жертва на расистки бой 03.02 | 21:56
Метин дори не може да стане сам от леглото

След месец в кома, Метин, който стана жертва на расистки побой в центъра на София, все още в много тежко състояние. Сам не може да става от леглото, поставил си е задача до два месеца отново да проходи, предаде bTV.
Метин или Георги, както е българското му име, разказва за преживения шок.
В началото на ноември трима млади мъже с метални тръби и вериги нападат пансиона за бежанци на ъгъла на улиците "Самуил" и "Пиротска" в София. Оттам ги изхвърлят, но няколко метра по-нататък мъжете срещат Георги Димитров, който се прибира с две кафета в ръка. Взимат го за бежанец и го пребиват пред погледите на минувачи. От инцидента Георги не помни почти нищо.
"Сутринта като се събудих се намерих в болницата. Видях двама души. Накрая видях в ръката едно желязо, друго нищо. Биха ме яко - в главата, ръцете и краката. Това за отмъщение е било и за връщане", разказва пострадалият 29-годишен Метин.
За него се грижи майка му.
"Държа също като една майка, ако днес е на него, утре ще е на друго дете. Вярвам, че заслуженото ще си го получат. Не искам пари, искам да си получат заслуженото", казва Емилия Симеонова.
На семейството до момента помага единствено чичото - депутат от ДПС.
"Идея си нямам как е станало това - да отгледаш едно дете и сега да се чудиш как да го спасяваш. Те не го познават и той не ги познава - ми това може да се случи на всеки, идея си нямам откъде идва тая агресия", коментира Щерю Щерев.
Лекарите не поемат ангажимент, че на 29 години Георги няма да остане трайно увреден. Той има нужда от помощ - от пари и от подходящо лечение, рехабилитация и грижи.
Водещи
-
Axios: Путин и Нетаняху преминават "червените линии", докато Тръмп стои пасивно
Тръмп стои пасивно
13.09 | 15:30
-
Дъждовен първи учебен ден
В средата на новата седмица ще има повече слънце, но в края й студен фронт отново ще премине...
14.09 | 18:00
-
Тагарев: Русия демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа
Истинското решение е да работим с Украйна и да направим единна система за защита от дронове,...
14.09 | 17:40
-
В новата партия на Доган не се страхуват от избори
От АПС ще бъдат активни в подкрепата на вота на недоверие, подготвян от ПП-ДБ
14.09 | 17:20
Най-четени
-
Въвежда се нова задължителна ваксина за децата
Първата доза за варицела ще се поставя между 12 и 15-месечна възраст, а втората – при...
14.09 | 12:40
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
-
Бойко Борисов: Вятърът на Промяната забави пускането на АМ "Европа"
Народът си плати цената, заяви лидерът на ГЕРБ
14.09 | 11:00