Пловдивски полицай спаси живота на припаднал първокласник 15.02 | 19:00
Инсп. Илиян Гвоздев откарал детето със служебния автомобил до близката УМБАЛ „Свети Георги“
Началник на отдел в КАТ-Пловдив спаси живота на първокласник, припаднал в ОУ "Васил Петлешков". Случката се разиграла вчера. Инсп. Илиян Гвоздев, който е началник на групата за контрол на движението по главните пътища и автомагистрали, се намирал в двора на училището. Около 14:00 часа той бил извикан на помощ заради припаднал първокласник в една от учебните стаи. Отзовал се незабавно, като междувременно позвънил и на тел. 112 за линейка, разказват негови колеги.
В присъствието на медицинската сестра на училището, Гвоздев преценил, че случаят се нуждае от спешна реакция и решил двамата да откарат детето със служебния автомобил до близката УМБАЛ "Свети Георги". С включени светлинна и звукова сигнализации на патрулната кола то било транспортирано за около минута до болницата и предадено на дежурния екип от Спешния кабинет.
Детето е донесено на ръце от инспектор Гвоздев, без дишане и в кома, разказа д-р Кирил Атлиев, началник на Спешното отделение в УМБАЛ "Свети Георги". Не е ясно какво щеше да стане, ако се бяха забавили, докато чакат Бърза помощ, добави той и подчерта, че реакцията на инспектора и медицинската сестра е била животоспасяваща.
Двамата с д-р Ахмед Чифчи, с когото били дежурен екип, възстановили дишането на детето, повикали анестезиолог и направили консултации с невролог и хирург. По-късно то е откарано с линейка в интензивното отделение на Детска педиатрия, където се намира и в момента с ясно съзнание, без затруднения в дишането и в стабилно хемодинамично състояние.
Като изказва благодарност и на медицинската сестра на ОУ "Васил Петлешков" за проявената съпричастност, лечебното заведение призовава всички граждани да оказват първа помощ на всеки, който се нуждае от спешна реакция за превенция на живота.
Водещи
-
Румънецът, превозвал мигранти край Бургас, остава за постоянно в ареста
Страте Чиприян е обвинен за смъртта на шестима афганистанци след гонка с "Гранична полиция" и...
13.11 | 17:45
-
Жена е с опасност за живота след жесток побой от мъжа й във Варна
Те са в процес на развод
13.11 | 17:30
-
Докторът, прегазил кучето Мая, е на свобода сещу 5 000 лв.
Той е бил разпитан в Трето районно управление днес
13.11 | 17:15
-
СДВР: Дилъри "зарибяват" деца с дрога в опаковки за лакомства
По думите на комисар Николов във вече откритите пликчета имало по 3 - 5 грама марихуана
13.11 | 17:15
Най-четени
-
Гиросът в Гърция удари рекордните 5.50 евро
Ситуацията на пазара се изостря допълнително от наближаващите празници, като прогнозите сочат...
13.11 | 11:45
-
Зимнина без буркани – алтернативата на модерните домакини
Да си нямат проблеми с гаджето, което казва- да отидем до нашите, да дадат някой буркан, че...
13.11 | 09:15