Полицейски протести и днес 04.11 | 11:05
На някои места служителите на реда вече блокираха пътища
Въпреки спешната среща, на която рано тази сутрин премиерът Бойко Борисов привика министрите на вътрешните работи Румяна Бъчварова и на финансите Владислав Горанов, за да бъде решен проблемът със социалните привилегии на служителите в сектор "Сигурност”, полицаите днес готвят нови протести. След като снощи десетки хиляди излязоха по улиците на повечето градове, блокираха улици и кръстовища, а в някои случаи и магистрали, демонстрациите ще продължат и днес.
Още в 10 ч. тази сутрин полицаи от Мадан и Рудозем блокираха кръстовище в Смолян. Според председателя на Синдикално дружество 47 и член на Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР) Михаил Узунов протестът ще продължи 1 час, а в него участват само служители, които не са на смяна, съобщава "Фокус”. В Бургас пък за 5 минути около 50 полицаи и надзиратели от затвора блокираха ул. "Индустриална”.
По-късно днес се очакват протести на още много места в страната. За половин час по обяд полицаите от Благоевград ще изкажат несъгласието си с орязването на социалните им привилегии. Служителите на МВР ще се съберат пред сградата на Първо РПУ в града. По същото време ще има демонстрация и в Шумен. В 12 ч. пред Областната дирекция на МВР отново излизат и недоволните от Пловдив.
В Сливен полицаи, пожарникари и надзиратели в местния затвор се събират пред Областната дирекция на МВР. В късния следобед от 18 ч. служители на реда от различни служби ще излязат на протест на главния път Плевен-Русе. Към момента участие в демонстрацията са заявили полицаи от Плевен, Ловеч и Тетевен. Засега блокирането на пътя не е планирано, но не е изключено и да се стигне до това. По същото време протест ще има и на кръстовището на булевардите "Владислав Варненчик” и "Република” във Варна. Служителите на реда от Пазарджик също ще се включат в протестите, но все още уточняват къде и как ще демонстрират.
Водещи
-
Евросъдът даде право да се намалява минималната заплата
Магистратите в Люксембург отмениха и критериите за определянето ѝ, около които у нас толкова...
15.11 | 18:00
-
Над 110 млн. лв. ще похарчим за "черен петък"
Това е с 10 на сто повече от миналата година заради инфлацията и по-дългия период на...
15.11 | 17:40
-
Съдия Цариградска: Магистратите бяха дисциплинирани трайно и категорично с меки мерки
Докато не бъде разкрит тежкият криминалитет, осъществявал паралелно правосъдие, системата няма...
15.11 | 17:00
-
Владимир Левчев с нов роман
15.11 | 16:40
Най-четени
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години
Това заяви Теменужка Петкова
15.11 | 10:00
-
Желязков след дерогацията: Предстоят много предизвикателни дни, седмици и месеци пред рафинерията
Направихме най-доброто, смята премиерът
15.11 | 13:00
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15