Община Кюстендил обяви бедствено положение 02.12 | 10:28
Има подкопани и откъснати дворни места
В 8 часа тази сутрин е обявено бедствено положение в кюстендилското село Гърляно. Това съобщи преди минути кметът на общината Петър Паунов. По думите му, към този момент няма опасност за жителите на селото, но река Бистрица е започнала да излиза от коритото си и създава заплаха за къщите. Има подкопани и откъснати дворни места, предаде БНТ. "Има опасност реката да залее моста по пътя за Македония през Осоговската планина. Надявам се обстановката да се нормализира", каза още Паунов. В момента в общината има организирани групи, които почистват коритата на реките. Кметът на селото Венелин Енчев съобщи, че за последните 20 часа нивото на реката, която преминава през селото се е увеличило 5 пъти. Той също е категоричен, че опасност за живота на хората няма.
Водещи
-
Румен Радев: Спираме даренията, но продължаваме да подкрепяме Украйна
Премиерът прави разграничение между военна и военно-техническа подкрепа, като е категоричен,...
23.06 | 17:00
-
Порноактриса иска обещетение от близо 3 млн. евро от пловдивчанина Митко Бошнаков
Младежът излиза на свобода срещу €20 000 гаранция
23.06 | 16:45
-
НСТС не постигна съгласие по отношение на осигуровките на държавните служители
В дневния ред на заседанието имаше няколко законопроекта
23.06 | 16:30
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45
-
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна жена след катастрофа
Лекарите извършиха сложна интервенция с помощта на робот
23.06 | 12:45
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15