Опасни сгради "дебнат" столичани 14.09 | 17:03
Над 700 са опасните сгради в София, 400 от тях трябва да се ремонтират спешно
В столицата живеят близо 2 млн. души. Оказва се обаче, че безопасността им не е на 100% гарантирана, тъй като над 700 са опасните сгради в София, като 400 от тях трябва да се ремонтират спешно.
Най-много опасни сгради има в кварталите "Възраждане", "Оборище" и "Сердика", съобщава TV7.
До тази ситуация се е достигнало, тъй като собствениците не поддържат имотите си. Друг проблем е, че общината понякога дори и да иска, не може да събори такива сгради, тъй като обитателите им отказват да ги напуснат. В случаите на сгради, паметници на културата, собствениците често умишлено ги оставят да се рушат, за да се освободи парцела за ново строителство.
Санкциите за собствениците, които не обезопасят сградите си, стигат до 100 хил. лева. Максималната глоба е налагана само веднъж - за инцидента в "Захарна фабрика", при който имаше и смъртен случай.
Водещи
-
На 3 юли приключват ремонтите на магистрала "Тракия" край Стара Загора
Поради затварянето на входа към Стара Загора транзитният трафик се пренасочва при пътния възел...
24.06 | 17:00
-
Президентът: Докато сме хора, доброто никога няма да изчезне
Илияна Йотова, която беше гост на церемонията по награждаване на инициативата "Достойните...
24.06 | 16:30
-
ВАС глоби директорката на НДК заради конфликт на интереси
Наказанието е в размер на 5 000 лева
24.06 | 16:15
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00