Освободиха задържания за трагедията в Благоевград студент 27.05 | 17:30
Мотивът на съда е, че няма достатъчно доказателства за съпричастност към смъртта на 16-годишното момиче
Освободиха задържания за трагедията в Благоевград студент. Съдия Диана Узунова не уважи искането на Окръжната прокуратура за налагане на най-тежката мярка "задържане под стража" за 20-годишния младеж. Мотивът е, че няма достатъчно доказателства за съпричастност към смъртта на 16-годишното момиче.
Младежът беше задържан в неадекватно състояние в ранните часове на 24 май в апартамент в квартал "Струмско". На парти в апартамента са били четирима младежи. Единият излиза, а по-късно от петия етаж пада и загива 16-годишно момиче, а 17-годишно момче е настанено в "Пирогов" с тежки наранявания.
Разследването е в посока на това дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и към момента се бори за живота си. На първите разпити студентът е казал, че не си спомня нищо.
Според събраната информация четирима младежи са били на парти, на което е имало и наркотици. От полицията казаха, че става дума за LСD, като в апартамента са намерени и канабис, амфетамини и райски газ. Част от наркотиците били поръчани по интернет.
Полицаите описаха гледката в жилището като потресаваща.
Водещи
-
Иван Василев: Над 30% от обществените поръчки са спечелени при участие само на една фирма
Основната цел на системата СИГМА е да осигури прозрачност и по-ефективен граждански контрол...
16.06 | 21:00
-
Още камери на пътя ще следят за нарушители
Засега те са разположени на входовете на София и са част от Националната интелигентна система...
16.06 | 20:30
-
Любомир Дацов: Дефицитът на годишна база е 3,7%
Твърденията, че е 7% е политическа прогноза, а не експертна, категоричен е той
16.06 | 20:15
Най-четени
-
Ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в самолетния билет
По думите му един от най-трудните проблеми е бил с ръчния багаж.
16.06 | 11:45
-
Дават министър Иван Шишков на главния прокурор
От Института за пътна безопасност твърдят, че той е укрил ключови записи за незаконно...
16.06 | 17:15
-
Тревога в Гърция заради опасна риба, туристите да внимават
Самото ухапване от рибата не е отровно, но силните ѝ челюсти, подобни на клюн, могат да...
16.06 | 12:45
-
Шишков обвини местната и национална олигархия за „Баба Алино”
Тук говорим за чадър – става въпрос за връзка между национална, местна олигархия и вече...
16.06 | 15:00