Осуетиха опит за палеж на полицията във Видин 05.03 | 11:00
Вандали са били арестувани при опит да подпалят сградата
Вандали са били арестувани при опит да подпалят сградата на граничното полицейско управление във Видин. Бандитите са действали в нощта на вторник срещу сряда миналата седмица по информация на topnovini.bg. Днес от 11ч. заместникът на главния прокурор Иван Гешев и главният секретар на МВР Ивайло Иванов ще дадат подробности около престъплението.
Полицията и прокуратурата са действали светкавично и са осуетили навреме готвещото се престъпление, което е могло да доведе и до жертви. На този етап все още не е ясно какво е подтикнало двамата мъже да атакуват сградата на полицейското управление в северозападния град.
Преди да успеят да извършат палеж, бандитите са били изненадани от полицията и закопчани с белезници. Прокуратурата вече им е повдигнала обвинение и те са прибрани първоначално за 72 часа.
В четвъртък магистратите ще настояват пред Окръжния съд във Видин мерките за неотклонение на анархистите да бъдат удължени предвид множеството събрани доказателства престъплението, което са подготвяли.
Водещи
-
Иван Демерджиев: Нямам къщи в Гърция, но много хора имат имоти на огромни стойности
Той отхвърли твърдението, че е използвал Министерството на земеделието и храните за промяна на...
22.07 | 18:20
-
Цената на тока за бизнеса се понижава минимално утре
22.07 | 17:30
Най-четени
-
В село Безмер започна подписка срещу разполагането на американските самолети цистерни в близката авиобаза
Кметът съобщи, че не е получил официална покана за срещата на министъра на отбраната с кметове...
22.07 | 12:15
-
Безопасно ли е да се пуска пералня при гръмотевична буря? Експерт посочи рисковете
Не използвайте душа и съдомиялната
22.07 | 10:45
-
Радев категоричен: Изключено е от наша територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Време е да спрем да се гледаме през прицелите на оръжията, призова премиерът
22.07 | 11:15
-
Костадинов: Радев обещаваше да нормализира отношенията с Русия, а ни вкарва във война с тях
Румен Радев, който обещаваше да нормализира отношенията с Русия
22.07 | 11:30