Отклоняват движението при Петолъчката 08.06 | 08:32
Заради взривовете в Сливенско се налагат промени в маршрутите
Във връзка с извънредната ситуация в района на пътя п.в."Петолъчката" - Сливен, продължава да е отклонено движението на МПС. Това съобщиха от Съюза на българските автомобилисти.
От София за Бургас и обратно, се извършва по следния обходен маршрут: след Сливен - Ямбол - Саранско - Тамарино - Средец - Бургас или Сливен - Ямбол - Екзарх Антимово - Карнобат - Бургас.
Пътуващите от Бургас за Котел и Омуртаг да се движат в посока: Бургас - Карнобат - Сургурларе - Пъдарево - Мокрен.
От Сливен в посока Котел – Омуртаг се ползва обходно трасе: Сливен – Ичера - Градец.
От Котел и Омуртаг за Бургас – през Пъдарево-Сунгурларе-Карнобат.
АМ "Тракия" е суха. Ремонти: Изкърпване на дупки машинно на км 89+000- посока София и заливане на пукнатини и фуги на км 98+000-посока Пловдив.
Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими. Пътните настилки в страната са сухи. Това съобщиха от Съюза на българските автомобилисти. АМ " Хемус" е суха. Временна организация на движението се въвежда от км 383+130 до км 385+940 монтаж на нова стоманено предпазна ограда в разделителната ивица (област Варна); от км 366+000 до км 367+000 посока Варна- Шумен има тънък изкоп под СПО (отводняване); от км 373+800 до км 360+000 посока Варна-Шумен има косене на банкети (област Шумен).
АМ "Люлин" е със суха настилка. Ремонти се ивършват От път ІІ-18 (Софийски околовръстен път) до втори пътен тунел - подмяна на фуги на ляво пътно платно, от км. 8+560 до км. 9+050-до 28.05.2012 г. Организацията на движение ще се осъществява при пълно затваряне на лявото пътно платно и прехвърляне на движението в платното за насрещно движение от км 8+560 до км 9+050.
АМ "Марица" е със суха пътна настилка.
До 30.09.2012 в интервала от 16:00ч. до 22:00ч. за последния работен ден и последния почивен ден от седмицата се забранява движението на тежкотоварни автомобили (включително с ремаркета и полуремаркета) с повече от 2 оси, селскостопанска и земеделска техника, трактори и специализирана строителна техника по републиканската пътна мрежа : автомагистрали, пътища І-ви клас, пътища ІІ-ри клас (пътни участъци : Дебелец-Гурково, Ст.Загора-Сливен, Бургас-Церово, Оряхово-Мизия, Пловдив-Смолян, Симитли-Гоце Делчев, Околовр.път на София, Добрич-границата с Румъния). Забраната се отнася за всички периоди, в които е определен повече от един почивен ден, тя не важи за МПС, превозващи бързо развалящи се хранителни продукти на температурен режим и живи животни. Преминаването през всички ГКПП в страната е нормално.
Водещи
-
Случаят "Баба Алино": От „Форест клуб“ с възражения срещу всички констативни актове, издадени за сградите в комплекса
Ние вярваме в закона и в прозрачността на процеса, заявяват оттам
19.06 | 21:00
-
"Прогресивна България" има най-много спонсори, ГЕРБ-СДС – нито един
Най-щедрият дарител е Тихомир Андонов, който е помогнал на ДПС със 100 000 евро
19.06 | 20:45
-
Обвиниха 73-годишен преподавател за блудство с дете
Пострадалата споделила за случилото се на майка си
19.06 | 20:00
Най-четени
-
Партиите с критики към Радев: Заявката за вето върху санкциите срещу Русия е грешка
Той коментира изказването на премиера Румен Радев в четвъртък, че България ще поиска руският...
19.06 | 12:30
-
Старите водомери и топломери ще "помпат" сметките от януари
Разходи за сметка на потребителите
19.06 | 10:45
-
Мерц e против нов съвместен дълг на ЕС
Германският канцлер се обяви за орязване на разходите и по-скромен бюджет за периода 2028–2034...
19.06 | 13:30