Откриват Дунав мост 2 в петък 10.06 | 13:49
Миналата седмица бе учредено българо-румънското дружество
В петък ще бъде открит официално Дунав мост 2, съобщиха от транспортното министерство.
Миналата седмица бе учредено българо-румънското дружество "Дунав мост Видин – Калафат” АД с капитал от 300 000 лв., разпределен поравно между акционерите.
Компанията ще управлява съоръжението, свързващо Видин с Калафат, и ще събира таксите за преминаване от пътните превозни средства.
Седалището и адресът на управление на дружеството ще бъдат във Видин.
На официалното откриване ще присъстват европейският комисар за регионална политика Йоханес Хаан, президентът Росен Плевнелиев, премиерът Пламен Орешарски, шефът на парламента Михаил Миков, транспортният министър Димитър Папазов, министър-председателят на Румъния Виктор Понта, членове на правителствата на двете страни.
Водещи
-
Хороскопът на Павел Глоба за юли: Какво да очаква всяка зодия
Във финансов план звездите препоръчват внимателно планиране на разходите и избягване на...
28.06 | 14:30
-
Борисов: ГЕРБ гради алтернативно правителство, за да имат избор хората
В сегашното правителство има хора, които са били министри и премиери, а те излизат все едно...
28.06 | 14:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20