Отменят импийчмънта срещу Русеф? 09.05 | 20:41
Новият председател на долната камара на парламента отмени вота от април, с който депутатите одобриха старта на процедура срещу президента си
Процедурата по импийчмънт на бразилският президент Дилма Русеф може да бъде отложена след внезапен политически обрат. Новият председател на долната камара на парламента Валдир Мараняо със специална заповед, видяна от АФП, отмени вота от април, с който депутатите одобриха започване на процедура срещу държавния глава с български корени.
Действията на Мараняо ще доведат до прегласуване на решението. Тази седмица горната камара, или Сенатът, трябваше да гласува дали да отстрани Русеф от поста й докато тече самото разследване срещу нея. Заповедта на новия председател на долната камара обаче вероятно ще отложи тази стъпка, пише БГНЕС.
Миналата седмица позицията си напусна предишния председател на долната камара Едуардо Куня поради обвиненията, че възпрепятства антикорупционно разследване срещу него. Куня е смятан за един от архитектите на импийчмънта срещу Русеф. Тя е е обвинена във фалшифициране на данните за финансовото състояние на южноамериканската страна по време предизборната й кампания през 2014 година, когато беше избрана за втори президентски мандат.
Водещи
-
След среща в МЗ: Започва съвместна работа по развитието на платформата „Диагноза България“
Проф. Петко Салчев заяви готовност да подпомогне експертно развитието на платформата, така че...
09.07 | 17:47
-
Скъпият таратор в Созопол доведе до проверки на НАП
Данъчни влязоха в заведенията в курортния град
09.07 | 17:43
-
Демерджиев: Нямам време да чета безплодните писания на Калин Стоянов
"Прави се опит да се отклони вниманието от важната тема, а тя е как такъв човек като Пеевски...
09.07 | 17:20
-
Филм за Васил Левски, създаден с AI, разбуни социалните мрежи
Миналото не е приключило. То чака своите нови герои.
09.07 | 17:09
Най-четени
-
"Няма да стъпи в ефир на БТВ..." Как се "затъмнява" тв гост - създател на "Черна писта" и "Диагноза България"
"Никоя медия не е длъжна да ме кани. Никой не ми дължи ефир. Но има разлика между редакционно...
09.07 | 12:30
-
На 81-годишна възраст почина поетесата Надежда Захариева
Тъжната вест съобщи семейството й
09.07 | 10:15
-
Всичко за болничния: права, обезщетение и срокове
Граждански договор и самоосигуряващи се: различни правила
09.07 | 14:15
-
Проф. Кантарджиев: Внимавайте с летните инфекции и храната, ентеровирусите ни повалят за 3 дни
"Трябва да имаме предвид много инфекции, които са характерни за лятото", предупреди той
09.07 | 11:59