Официално: Microsoft налага Windows 10 дори на пиратите 31.10 | 09:59
През 2016 компанията желае всички потребители да минат към новия OS
Наскоро Microsoft погрешка опита да ъпдейтне Windows 7/8 на своите потребители към Windows 10, без въпросните да желаят подобна стъпка. Следващата година редмъндският гигант ще го прави официално.
Това е само една от промените, които ще настъпят в процеса на ъпдейт, като основната идея на Microsoft, е към Windows 10 да минат голяма част от IT професионалистите, както и нелегалните ползватели на Windows 7/8.
Благодарение на Media Creation Tool, дори потребителите на стари Windows PC-та, независимо дали са 32, или 64 битови, Home или Pro версии, ще могат ад създадат единичен имидж, с който да преминат към новия OS на Microsoft.
Нещо повече, съвсем скоро на американските потребители ще се предложи активация с един клик за "валидност" на Windows посредством Windows Store. Дори и кодът за въпросния Windows да е купен от друго място. По-късно тази услуга ще се предлага и на ползвателите в други региони на света.
Разбира се, ако в крайна сметка не желаете да преминете към новия Windows, то през 2016 година трябва да бъдете особено внимателни. Ако не сте "много в час с компютрите”, най-вероятно MS ще намери начин да ъпдейтнете към Win 10.
Според Microsoft скоро Windows 10 Upgrade ще бъде добавен към Windows 7/8 като опция, а следващата година, опцията ще стане задължителна.
За момента Microsoft предвижда опция за даунгрейд към старите версии, ако Window 10 не е по-вашия вкус, но истината е, че през 2016 година редмъндци ще направят всичко възможно потребителите, които използват по-стари от Win 10 версии на операционната им система, да се превърнат в малцинство.
Водещи
-
Иван Василев: Над 30% от обществените поръчки са спечелени при участие само на една фирма
Основната цел на системата СИГМА е да осигури прозрачност и по-ефективен граждански контрол...
16.06 | 21:00
-
Още камери на пътя ще следят за нарушители
Засега те са разположени на входовете на София и са част от Националната интелигентна система...
16.06 | 20:30
-
Любомир Дацов: Дефицитът на годишна база е 3,7%
Твърденията, че е 7% е политическа прогноза, а не експертна, категоричен е той
16.06 | 20:15
Най-четени
-
Ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в самолетния билет
По думите му един от най-трудните проблеми е бил с ръчния багаж.
16.06 | 11:45
-
Тревога в Гърция заради опасна риба, туристите да внимават
Самото ухапване от рибата не е отровно, но силните ѝ челюсти, подобни на клюн, могат да...
16.06 | 12:45
-
Шишков обвини местната и национална олигархия за „Баба Алино”
Тук говорим за чадър – става въпрос за връзка между национална, местна олигархия и вече...
16.06 | 15:00
-
ЕП не свали имунитета на Никола Минчев ОБНОВЕНА
До решението се стигна след мащабната афера, която в Брюксел бързо придоби известност като...
16.06 | 16:00