Очаква се рекордно потребление на ток тази вечер 08.01 | 14:00
натоварването ще достигне 7 100 мегавата
Тази вечер потреблението на ток се очаква да бъде най-голямото досега от началото на зимата и товарът да достигне 7 100 мегавата. Това съобщиха пред БНР от Централното диспечерско управление на Електроенергийния системен оператор. Въпреки това то е много под рекордните стойности от преди две години.
Страната ни има и достатъчно резервни мощности в термичните централи. Износът на ток за първата седмица на годината е средно около 500 мегавата на час, което е ръст с над 140 процента в сравнение със същия период на миналата година.
Водещи
-
Хороскопът на Павел Глоба за юли: Какво да очаква всяка зодия
Във финансов план звездите препоръчват внимателно планиране на разходите и избягване на...
28.06 | 14:30
-
Борисов: ГЕРБ гради алтернативно правителство, за да имат избор хората
В сегашното правителство има хора, които са били министри и премиери, а те излизат все едно...
28.06 | 14:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20