Очакват бум на кражбите на метали 11.06 | 12:25
Само за първите три месеца ръстът на противозаконно отнемане е 5%
От Българската асоциация по рециклиране очакват кражбите на метали през второто тримесечие на годината да нараснат с до 15%.
Само за първите три месеца на годината противозаконното отнемане на метал бележи ръст с 5%.
Председателят на Управителния съвет (УС) на Българската асоциация по рециклиране (БАР) Борислав Малинов обясни тенденцията на увеличение на кражбите с влезлите нови лицензионни изисквания в началото на тази година.
Регистрираните площадки за скрап в момента са 889 - от работили 2300 до миналата година.
Представителите на бранша със скрап са подготвили предложения за промени в Наказателния кодекс (НК), с които да се отстранят неточностите в законодателството към момента и да се повишат значително санкциите за незаконна дейност с метали, с цел прекратяването й.
Водещи
-
Премиерът Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана през 2026 г..
Той обясни, че когато започне бюджетната процедура за 2027 г., ще бъде разгледан нов механизъм...
23.06 | 18:00
-
Внимание в сряда: Жълт код за порои и градушки в 22 области
В същото време по Черноморието времето ще остане перфектно за плаж
23.06 | 17:15
-
Румен Радев: Спираме даренията, но продължаваме да подкрепяме Украйна
Премиерът прави разграничение между военна и военно-техническа подкрепа, като е категоричен,...
23.06 | 17:00
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45
-
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна жена след катастрофа
Лекарите извършиха сложна интервенция с помощта на робот
23.06 | 12:45
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15