Пак високо напрежение в НС 13.02 | 13:20
Стигна се до напрежение и размяна на реплики между Кирил Петков и Байрам Байрам от "ДПС - Ново начало"
Високо напрежение днес в парламента. Депутатите влязоха в словесни спорове, а причината са двете комисии, които трябва да разследват дейността на Иво Прокопиев и на Делян Пеевски. И двете предложения бяха отхвърлени.
Предложения за две комисии и два отказа за тяхното съставяне нажежиха страстите. ИТН настояха за временна комисия за дейността и влиянията на Иво Прокопиев.
Тошко Йорданов - ИТН:
"Ако не го подкрепите това, нас също ще ни загубите за всякакви комисии от тоя тип и ние повече няма да участваме и няма да гласуваме. Искам ПП-ДБ да подкрепите тази комисия, за да получите нашата подкрепа".
ПП-ДБ не подкрепиха, комисията не мина, а ИТН не гласуваха "за" предложението на ПП-ДБ за комисия за дейността и влиянията на Делян Пеевски.
Лена Бориславова - ПП-ДБ:
"Ако искате да покажете, че не ви е страх, че не ви държи, колеги от ГЕРБ, спрете да пазите гърба на Делян Пеевски, колеги от ИТН - спрете да пазите Делян Пеевски. Стига сте се правили на дръж ми шапката, шоумените - мястото им не е в НС".Тошко Йорданов - ИТН:
"Кой управлява с Делян Пеевски, бе, душици златни, кой беше 9 месеца с него? Кой прави Конституция с него? Кой?".
Стигна се до напрежение и размяна на реплики между Кирил Петков и Байрам Байрам от "ДПС - Ново начало".
Наталия Киселова - председартел на НС:
"Господин Кирил Петков, седнете си на мястото - правя ви забележка".
Делян Пеевски обясни, че Байрам не е провокирал Петков.
Делян Пеевски - лидер на ДПС - НН:
"Той го заплаши как ще го пребие, ще го смачка. Ще подадем по-късно сигнал в прокуратурата. Кирил Петков е дрогиран в момента, в нетрезво и дрогирано състояние. Много е зле момчето. И е хубаво да го пратят в комуна, защото наистина е много зле".
Кирил Петков - съпредседател на ПП:
"Говорят простотии и глупости от мястото си, обиждат. Говори клевети по мой адрес, които са абсолютно неверни. Ще се съдиме, но той явно само така може. Той може да купува прокурори, може да играе през прокуратурата, но той реално няма възможността дори да защити своите народни представители, когато е в директен конфликт".
ИТН припомниха на ПП-ДБ, че вчера сами провалиха комисията за Пеевски.
Станислав Балабанов - ИТН:
"10 човека ги нямаше, Ивайло Мирчев тръгна да ги събира по улиците с линейки и със специализиран транспорт".Кирил Петков - съпредседател на ПП:
"Едни слуги на Пеевски - тоя с червената вратовръзка дето гледа като Джаба гласуват за него, защото нямат избор. Срам, Тошко Йорданов, срам".
Имаше забележки към председателя на парламента и от свои, и от чужди.
Цончо Ганев - "Възраждане":
"Вие сте в ситуацията на ПП-ДБ - те затова са известни като неможачи, защото са от днеска за утре в политиката".
Драгомир Стойнев - БСП-ОЛ:
"Не трябва да допускате тази ситуация да ескалира. Ние не сме разследващ орган. И затова ние от БСП няма да подкрепим нито една временна комисия".
Почивка успокои страстите в пленарната зала.
Водещи
-
Каримански за дефицита: Трудно е да се каже кое е вярното число
По думите му в Еврокомисията няма достатъчно информация, защото стъпват на по-стари данни
10.06 | 21:00
-
Гръмотевична буря застрашава мача на откриването на Мондиал 2026 в Мексико
Властите в Мексико Сити обявиха оранжев код за проливни валежи часове преди двубоя между...
10.06 | 20:45
-
Николай Пелтеков поема поста директор на Столичната дирекция на вътрешните работи
Досега той беше заместник-директор на СДВР
10.06 | 20:30
-
Вижте всички решения на кабинета "Радев" от днес
Правителството предлага Антоан Гечев за председател на Държавна агенция „Разузнаване“
10.06 | 20:16
Най-четени
-
Опозицията в НС скочи срещу спирането на военната помощ за Украйна
Според ГЕРБ, „Продължаваме промяната” и „Демократична България” този ход ще нанесе щети на...
10.06 | 13:10
-
И Радев потвърди: Военната помощ за Украйна спира, дали сме достатъчно
И той потвърди думите на военния министър
10.06 | 10:30
-
Всички атракциони в България ще спрат да функционират от 2 октомври
Новите правила бяха приети след трагичния инцидент с осемгодишно дете в Несебър, което падна...
10.06 | 11:30
-
Депутатите приеха на първо четене Закона за държавния дълг
Във вторник решиението беше прието и в бюджетната комисия
10.06 | 14:10