Петима в болница заради варена царевица 10.07 | 12:00
Пострадалите купили кукуруза от уличен търговец
Петима души от с. Розино са били приети за лечение в инфекциозното отделение на карловската болница. Това съобщи д-р Моника Троянчева от Регионалната здравна инспекция.
Пациентите твърдят, че са яли варена царевица от уличен търговец, след което им е прилошало. "Тепърва ще се изследва дали това е истинската причина за отравянето", обясни д-р Троянчева. Със случая се заема и Българската агенция по безопасност на храните, допълва БТА.
"Инспекторите ще издирват уличния търговец на царевица. Пострадалите хора са добре и няма опасност за здравето им, но трябва да бъдем много внимателни, когато купуваме храна от улицата", предупреди д-р Троянчева.
Водещи
-
Политическите реакции след представянето на Бюджет 2026
Той беше обявен днес от финансовия министър и вицепремиер Гълъб Донев
24.06 | 19:00
-
Евродепутатът Емил Радев: Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници
Той съобщи, че ще заведе дело срещу депутата от „Продължаваме промяната“ Йордан Терзийски
24.06 | 18:40
-
Гълъб Донев каза какво предвижда Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Финансовият министър) подчерта, че в момента бюджетният дефицит е прекомерен и изисква...
24.06 | 17:15
-
Трафикът от изкуствен интелект за първи път надмина човешкия
Около 40% от публикациите във Facebook са дело на автоматизирани ботове
24.06 | 18:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00