Петролът достигна едномесечен връх 19.03 | 09:23
"Черното злато" се търгува около 94 долара за барел
Лекият суров петрол WTI се търгува до най-високото си ниво от месец, информира Bloomberg.
Очаква се доклад, който излиза днес, да покаже, че американските запаси от суровината са се увеличили най-много от юли насам.
"Черното злато" с доставка за април, която изтича утре, поскъпна с 3 цента до 93,77 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк.
По-активно търгуващите се контракти за май се покачиха с 4 цента до 94,15 долара за барел.
Вчера (18 март) фючърсите поскъпнаха с 29 цента до 93,74 долара за барел - най-високата цена на затваряне от 20 февруари насам.
На лондонската борса цената на "Брент"-а с доставка за май падна с 12 цента до 109,39 долара за барел.
Водещи
-
Гълъб Донев каза какво предвижда Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Финансовият министър) подчерта, че в момента бюджетният дефицит е прекомерен и изисква...
24.06 | 17:15
-
В Букурещ приеха закон за обединението на Румъния и Молдова
Президентите на двете държави имат различни мнения по въпроса
24.06 | 17:30
-
На 3 юли приключват ремонтите на магистрала "Тракия" край Стара Загора
Поради затварянето на входа към Стара Загора транзитният трафик се пренасочва при пътния възел...
24.06 | 17:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00