Петролът записа минимално поевтиняване 24.04 | 09:53
"Брент"-ът остава под границата от 119 долара за барел
Петролът отчете лек спад в цената през последното денонощие главно заради очакванията за увеличение на резервите от горива на САЩ, пише Bloomberg.
В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк контрактите с доставка юни поевтиняха с 24 цента до 102,87 долара за барел. Голям спад имаше и във вечерната търговска сесия – 77 цента до 103,11 долара за барел.
Според прогнозите на експертите на Bloomberg през миналата седмица (16-20 април) резервите от суров петрол на САЩ са се увеличили с 2,65 млн. барела до общо количество от 371,7 млн. барела.
В Лондон сортът "Брент" поевтиня с 11 цента до 118,60 долара за барел. По този начин разликата в цената с лекия суров петрол е вече 15,73 долара – най-голямата разлика от седмица насам.
Водещи
-
Задържаният за тройното убийство в Угърчин е познавал много добре жертвите
Заподозреният е излязъл от затвора на 12 юни 2026 г., уточни окръжният прокурор на Ловеч
24.06 | 14:20
-
Шишков в НС: Всички в държавата са били замесени с ОПГ-то в Баба Алино
Регионалният министър намекна, че "местната" и "национална олигархия" са покровителствали...
24.06 | 14:10
-
ГЕРБ ще подкрепи "Синя България" за промени в Конституцията
От партията на Бойко Борисов ще организират дискусия по темата и ще търсят подкрепа за идеята...
24.06 | 13:45
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15