Петролът поевтиня - американските запаси са рекордни 10.04 | 09:15
"Черното злато" е поскъпнало с 2,1% тази година
Лекият суров петрол WTI падна от най-високото ниво от почти седмица, след като американските запаси от суровината се увеличиха най-много от 1981 година насам, пише Bloomberg.
Вносът на петрол за Китай падна.
"Черното злато" с доставка за май поевтиня с 43 цента до 93,77 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк.
Вчера (9 април) фючърсите поскъпнаха с 84 цента до 94,20 долара за барел - най-високият ръст от 26 март.
Цените на суровината са се увеличили с 2,1% тази година.
На лондонската борса "Брент"-ът с доставка за май остана на цена от 106,23 долара за барел.
Водещи
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20
-
Александър Вучич обяви, че подава оставка до седмици
На фона на 36-градусова жега и година и половина масови студентски протести, сръбският...
28.06 | 10:00
-
Калфин: Проектобюджетът отразява развитието на публичните финанси през първата половина на годината
Проблемът е, че сега плащаме цената на няколко години абсолютно безотговорно или некадърно...
28.06 | 09:45
Най-четени
-
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната
Очакват се температури между 32° и 37°, в София - около 32°
28.06 | 09:00
-
Калфин: Проектобюджетът отразява развитието на публичните финанси през първата половина на годината
Проблемът е, че сега плащаме цената на няколко години абсолютно безотговорно или некадърно...
28.06 | 09:45