Петролът тръгна нагоре 08.05 | 09:47
Цената на West Texas Intermediate расте заради спекулаците, че запасите на САЩ намаляват
Лекият суров петрол West Texas Intermediate (WTI) се търгува близо до едноседмичен ценови връх на фона на спекулациите, че запасите от суровината се свиват в САЩ за първи път от март месец насам, информира Bloomberg.
Фючърсите на WTI с доставка през юни поскъпнаха с 2 цента и достигнаха до 100,79 долара за барел на електронната търговия на борсата в Ню Йорк.
"Понижението на запасите от суров петрол вероятно се дължи на сезонни фактори", каза Майкъл Маккарти, главен стратег в CMC Markets в Сидни (Австралия).
Цената на петрола сорт Brent с доставка през юни е с 15 цента по-ниска и достигна до 107,98 долара за барел на лондонската борса. Разликата между Brent и WTI достигна до 7,19 долара.
Водещи
-
Андрей Гюров отказа коментар за президентската номинация
Инициативен комитет подготвя издигането на бившия премиер
22.06 | 15:15
-
Още пет търговски вериги се включват в националната инициатива „Кошница с грижа“ в подкрепа на потребителите и на българските производители
Инициативата е с хоризонт от минимум 6 месеца и предвижда отстъпка от най-малко 15% спрямо...
22.06 | 14:45
-
Безплатна медицинска помощ на плажа? Имате право, но с условие
По думите ѝ този ценоразпис трябва да бъде обявен и на страницата на Министерството на...
22.06 | 14:30
Най-четени
-
МВР купува климатици с парите за безопасност на пътя
Сметната палата разкри тежки административни пропуски във вътрешното министерство
22.06 | 09:59
-
Срам за София: Под 20% от спирките в центъра пазят от дъжд и слънце
Това обаче са само няколко от стотиците подобни обекти на територията на цяла София.
22.06 | 11:30
-
Партията с неформален лидер Васил Божков се е саморазпуснала
Седалище и адрес на управление на "Център" беше къщата на Божков на улица "Московска" 43.
22.06 | 13:15