По-добри условия на труд в Търговищко 19.03 | 11:05
Инспекторите отчитат спад на трудовите злополуки в сравнение с 2009 г.
През миналата година се наблюдава спад на трудовите злополуки в сравнение с 2009 г. в област Търговище, като нивото им се изравнява с това през 2008 г.
Най-голям е процентът на злополуките в икономическата дейност - Държавно управление и отбрана, следвани от сектора електрически машини и апаратура.
Данните от статистиката на Инспекцията по труда бяха представени на съвместно заседание на Областниясъвет по условия на труд и Областния съвет за тристранно сътрудничество, съобщава БТА.
Делът на предприятията, изпълнили основните изисквания в областта на здравословните и безопасни условия на труд (ЗБУТ), в Търговищка област нараства от 67 до 96 процента в периода 2008-2010 г.
Завишение се наблюдава при нарушения в областта на трудовите правоотношения, констатират обаче от инспекцията.
Най-голям е делът на нарушенията в икономическите дейности: търговия на едро, без търговия с автомобили и мотоциклети, търговия на дребно, без търговия с автомобили и мотоциклети, ресторантьорство, растениевъдство, животновъдство и лов, спомагателни дейности и др.
Най-много са нарушенията на нормите по заплащането на труда, по заплащането на труда за работа на официални празници и по заплащане на нощен труд.
Водещи
-
Прокуратурата с позиция за скандала между Пеевски и Демерджиев
В СГП са наблюдавани три прокурорски преписки, свързани с казуса
02.07 | 18:03
-
НАП: 70 нарушения при 240 проверки по време на лятната контролна кампания
За неиздаване на касова бележка санкцията при първо нарушение може да достигне 2000 евро, а...
02.07 | 17:45
-
Митничар е открит мъртъв в Бургас, разследват самоубийство
По неофициална информация в жилището не е открито предсмъртно писмо, което към момента...
02.07 | 17:30
-
Адвокатът на Пеевски: ГДБОП е предоставила фалшива “справка” на Демерджиев
Хамид Хамид настоя за истината и извинение от директора на ГДБОП
02.07 | 17:16
Най-четени
-
Опозицията поиска оставката на Десислава Атанасова като конституционен съдия
Причина станаха изнесени факти от Иван Демерджиев, че на 5 април 2024 г. тя е пътувала с Делян...
02.07 | 16:45
-
Доц. Красен Станчев: Правителството създава бюджетни илюзии
Създават се проблеми и правителството излиза да обяснява, че "крокодилът е по-зелен отколкото...
02.07 | 12:45
-
Софи Маринова паркира на място за инвалиди
02.07 | 14:40
-
Цените у нас се понижават за месец, но годишното поскъпване остава
България с втората най-висока инфлация в еврозоната
02.07 | 13:30