По-скъпо море в Гърция от днес 07.07 | 08:07
Пътуването по магистралите в югозападната ни съседка вече се заплаща
Българите, които предпочитат гръцкото море вместо родното Черноморие, ще трябва да бръкнат малко по-дълбоко в джоба за лятната си почивка. От днес влизат в сила новите тол такси за магистралите в югозападната ни съседка. Макар и с малко, така пътят на българите, решили да прекарат лятната ваканция там, ще поскъпне с малко.
Таксата за преминаване на лек автомобил по магистралата за Солун е 2.40 евро в едната посока. Така за отиване и връщане българските туристи ще трябва да извадят близо 10 лв. допълнително. Пазаруването на традиционно гръкци продукти, практикувано на място от много българи, живеещи в близост до границата, също ще бъде по-скъпо. Така, за да си напазаруват зехтин, маслини и узо, нашенците ще трябва да прибавят към цената на стоките не само горивото, но и тол таксата.
Последната ще е малко по-скъпа за автобусите, но едва ли ще се отрази на цената на екскурзиите. За тяхното преминаване по магистралата ще се плаща по 6 евро в едната посока. Най-скъпо ще излизат тол таксите за тежкотоварните камиони, които ще плащат по 8 евро.
Платеното пътуване по гръцките магистрали трябваше да влезе в сила в началото на миналия месец, но беще отложено поради закъснение на изграждането на електронната система. Тя вече е изградена и пътуващите през Гърция вече ще заплащат таксите по новоизградените за целта пунктове.
Водещи
-
Прокуратурата с позиция за скандала между Пеевски и Демерджиев
В СГП са наблюдавани три прокурорски преписки, свързани с казуса
02.07 | 18:03
-
НАП: 70 нарушения при 240 проверки по време на лятната контролна кампания
За неиздаване на касова бележка санкцията при първо нарушение може да достигне 2000 евро, а...
02.07 | 17:45
-
Митничар е открит мъртъв в Бургас, разследват самоубийство
По неофициална информация в жилището не е открито предсмъртно писмо, което към момента...
02.07 | 17:30
-
Адвокатът на Пеевски: ГДБОП е предоставила фалшива “справка” на Демерджиев
Хамид Хамид настоя за истината и извинение от директора на ГДБОП
02.07 | 17:16
Най-четени
-
Опозицията поиска оставката на Десислава Атанасова като конституционен съдия
Причина станаха изнесени факти от Иван Демерджиев, че на 5 април 2024 г. тя е пътувала с Делян...
02.07 | 16:45
-
Софи Маринова паркира на място за инвалиди
02.07 | 14:40
-
Доц. Красен Станчев: Правителството създава бюджетни илюзии
Създават се проблеми и правителството излиза да обяснява, че "крокодилът е по-зелен отколкото...
02.07 | 12:45
-
Цените у нас се понижават за месец, но годишното поскъпване остава
България с втората най-висока инфлация в еврозоната
02.07 | 13:30