Пожарите в Русия започнаха 28.04 | 10:37
В момента горят над 50 горски пожара
Около 50 горски пожара отново горят в руските области Буратия, Красноярския и Забайкалския район. С първото затопляне най-тежка е обстановката в Сибирски федерален окръг, където възникват над 75% от пожарите, пише агенция Новости.
Общата площ на пожарите към момента е около 800 хектара.
Стихията и тази година може да окаже сериозно въздействие върху страната – от социална и от икономическа гледна точка.
Миналото лято в горски и полски пожари изгоряха 3 200 дома, загинаха 62-ма души, пострадаха над 200 села и градове. Властите се оказаха неподготвени за стихия от такъв мащаб.
Щетите след природната стихия се оцениха на над 12 милиарда рубли
Кризата в русия се отрази обаче е на световните пазари на зърно, тъй като заради изгорялата продукция руското правителство забрани износа на зърно, за да задоволи вътрешното търсене и да подсигури резерва.
Това съвпадна или доведе до почакване на цените на зърното в световен мащаб. И до този момент износът на зърно е под забрана, тъй като тя бе продължена до есента на тази година.
Водещи
-
Тодор Тагарев: Румен Радев върви срещу българския национален интерес
Трябва да се дефинира какво означава национален интерес, коментира бившият военен министър
18.07 | 12:21
Най-четени
-
Петър Витанов: Радев беше категоричен - България на този етап няма място в „Коалицията на желаещите”
Ние имаме интерес, особено в енергийната сфера. Украйна търси възможност за захранване на...
18.07 | 09:45
-
Горещо през почивните дни, захлаждане през новата седмица
Максималните температури днес ще са между 32° и 37°, в София – около 32°
18.07 | 09:00
-
Президентът на РС Македония призова за анулиране на Втория протокол с България
Силяновска: Трябва да се анулира източникът на пречките, а това е Протокол 2
18.07 | 10:00
-
Честваме 189 години от рождението на Васил Левски
Кулминацията е довечера с тържествен митинг-заря
18.07 | 11:19