Асен Василев се отказа от депутатския си имунитет 12.07 | 08:51
Ще осъдя г-жа Пламенка, закани се той

Току-що разбрах, че Пламенка Димитрова е намесила моето име в скандала с Благо Коцев, който също е скалъпен с бели конци. Директно искам да заявя, че нито съм вземал пари, нито Благо Коцев е вземал пари, нито партията е финансирана по този начин. Давам си имунитета, за да може това да бъде разследвано, но ще осъдя г-жа Пламенка. Това заяви Асен Василев пред журналисти снощи.
Василев цитира и член 286 от НК, който гласи: "Който пред надлежен орган на властта набеди някого за престъпление, като знае, че е невинен или представи неистински доказателства срещу него, се наказва за набедяване с лишаване от свобода от 1 до 6 години. Ако набеденият бъде привлечен към наказателна отговорност, наказанието е лишаване от свобода от 1 до 10 години".
Василев каза още, че ще даде имунитета си, в момента, в който бъде поискан от главния прокурор.
Василев посочи, че никога не е виждал Димитрова.
Той подчерта, че корупционни схеми няма. "Има една жена, която е загубила поръчка. Това е потвърдено от КЗК и след като е загубила на всички инстанции, изведнъж се е сетила, че някой иска подкуп”, допълни още той.
За бившия зам.-кмет на Варна Диан Иванов лидерът на ПП каза, че не го е виждал от миналия юни - по време кампанията във Варна, на събитие, на което са присъствали много хора. Думите на Василев идват по повод информацията, че Иванов е дал показания, че Василев е поискал пари за партията.
Водещи
-
Туск: Полша ще сваля всеки обект, който наруши въздушното ѝ пространство
Премиерът подчерта, че при неясни ситуации страната ще действа по-внимателно, за да не се...
22.09 | 17:40
-
Километрична тапа на АМ "Струма" преди Кресна
Шофьори изчакват около 40 минути в двукилометрова колона
22.09 | 17:20
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00
Най-четени
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00
-
"Мяра": При избори днес ГЕРБ-СДС получават 26,9%
Следващите три партии - ПП-ДБ, "Възраждане" и ДПС-НН - се движат в "пакет" под 14 на сто
22.09 | 14:00