БСП и ДПС „стоплиха“ позициите си за партийните субсидии 30.11 | 11:52
Партиите извън парламента имат право на държавна финансова помощ
Партийните субсидии догодина все пак може и да бъдат намалени. Това стана ясно от думите на депутата от БСП Борислав Гуцанов, който заяви, че левицата и ДПС са постигнали сближаване на позициите да се намалят партийните субсидии от следващата година.
"Тук не е въпросът дали ще ги намалим 5, 10, 15 или 20%. Големият смисъл е целият закон да има друга философия, защото част от политическите партии, които не попаднаха в парламента, но имат право на подобни субсидии, трябва да запазят тези си възможности. От друга страна това да не се превръща и като бизнес - едва ли не прескача политическата партия 1% и тя вече има право на държавна субсидия", заяви Гуцанов за БНР.
По думите му законът трябва да бъде направен така, че той да стимулира влизането в парламента и заедно с това нещо партиите, които са били близо до 4-процентната бариера, също да имат възможност да развиват своята си дейност.
Борислав Гуцанов заяви, че през следващата седмица Изборният кодекс ще влезе за обсъждане в пленарната зала.
Още вчера левият депутат Мая Манолова заяи, че може да се очаква драстично намаление на партийните субсидии.
Водещи
-
ЕЦБ: Обществената подкрепа за еврото в България остава сравнително ниска
В доклад на финансовата институция се посочва, че България е влязла в еврозоната с висока...
15.01 | 21:00
-
ЕК одобри националния план за отбрана на България
Одобрението проправя пътя за първата вълна от евтини дългосрочни заеми
15.01 | 20:45
-
Арестуваха сина на Атанас Бобоков с наркотици в Пампорово
Това е вторият сблъсък със закона за Божидар Бобоков в рамките на последните 60 дни
15.01 | 20:30
-
Нова ледена вълна обхваща България
Арктически студ сваля температурите до -12°С, чакат ни сняг и поледици
15.01 | 20:15
Най-четени
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Кристо от Испания, който е почти адаш и копие на Камата, стана любимец на аудиторията
Според самия Христо Стоичков който и да бъде избран, въобще няма да му е лесно да се справи с...
15.01 | 12:15
-
Ерата на досадните екостикери, които години наред "украсяваха" предните стъкла на българските автомобили, приключи
Край на "лобистката схема"
15.01 | 11:30