Борис Бонев: Часовникът на Апокалипсиса на София е на 12 без 5 16.02 | 13:20
Нужни са смели управленски мерки веднага, смяга той

Лидерът на Спаси София Борис Бонев предупреди, че наследените кризите в столицата се увеличават, което предполага смели управленски мерки. "Гражданите очакват от кмета Терзиев и от управленската коалиция решителност и модернизация на града. За съжаление липсва смелост, но и мнозинство в общинския съвет. Въпреки това, след 20 години застой, София не може да си позволи нерешителност и липса на визия." – категоричен е Бонев.
По думите му, има редица готови реформи, които заради липса на управленска воля стоят на трупчета. Борис Бонев посочи увеличаване на таксата разрешително за строеж с цел намаляване на презастрояването, забраната на продажба на общински жилища, проекти за въвеждане на нови БУС ленти за ускоряване на градския транспорт, реформата на паркирането. "Това са дългоотлагани мерки, които ще се усетят положително от гражданите. Те са готови и правим всякакви опити да накараме кмета и екипа му, да ги придвижим напред. Софиянци ни гласуваха доверие да направим истинска промяна и липсата ѝ е сериозно отклонение от коалиционното споразумение. Ние не се явихме на изборите с лозунга, че ще продължим управлението на ГЕРБ, а точно обратното." – заяви лидерът на Спаси София.
Бонев коментира и спънките, които се поставят пред единствения зам.-кмет на Спаси София. По думите му, доносите се пишат от назначен и отгледан кадър на ГЕРБ и това е политическа атака. "Ние можем да си обясним защо Димитър Петров е важен за тях, но нямам отговор защо той е толкова незаменим и важен за кмета, въпреки постоянните саботажи. Случаят с Илиян Павлов е кух и няма да издържи един час в съда. Това се прави само заради снимката и заглавието – и имаме сигнали, че те са готови да направят всичко за тази снимка и заглавие. Именно затова беше важно Терзиев да заеме ясно страна, а не да се позволи дерибейство на Московска 33." – каза Бонев.
Оценката на Спаси София за назначения временен главен архитект и действията му е отрицателна. "Загубихме огромно доверие защото се допуснаха редица строежи, срещу които и ние, и колегите от ДБ се борим от години. Назначенията в НАГ стават тихомълком и не е ясно кой наистина управлява институцията, а разписаната преди изборите концепция за реформа на сектора не се спазва. Изключително важно е конкурсът за нов главен архитект да бъде напълно прозрачен." – заяви Борис Бонев.
Лидерът на Спаси София подчерта, че няма реакция за големите проблеми, които партията публично повдигна преди 4 месеца. Коалицията е натоварена с огромни политически очаквания и има мандат за смели действия, но това не се случва. Нужен е честен и ясен отговор дали все още има воля тези обещания да се случат. Спаси София не участва в управлението заради позиции, а заради конкретни проекти и става все по-трудно да останем в такава конфигурация." – категоричен е лидерът на Спаси София.
Водещи
-
Axios: Путин и Нетаняху преминават "червените линии", докато Тръмп стои пасивно
Тръмп стои пасивно
13.09 | 15:30
-
Дъждовен първи учебен ден
В средата на новата седмица ще има повече слънце, но в края й студен фронт отново ще премине...
14.09 | 18:00
-
Тагарев: Русия демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа
Истинското решение е да работим с Украйна и да направим единна система за защита от дронове,...
14.09 | 17:40
-
В новата партия на Доган не се страхуват от избори
От АПС ще бъдат активни в подкрепата на вота на недоверие, подготвян от ПП-ДБ
14.09 | 17:20
Най-четени
-
Въвежда се нова задължителна ваксина за децата
Първата доза за варицела ще се поставя между 12 и 15-месечна възраст, а втората – при...
14.09 | 12:40
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
-
Бойко Борисов: Вятърът на Промяната забави пускането на АМ "Европа"
Народът си плати цената, заяви лидерът на ГЕРБ
14.09 | 11:00