Георг Георгиев: Служебният кабинет въвлече Украйна в заблуда 01.04 | 18:00
Тази мимикрия, която демонстрира служебният кабинет в Украйна, не предизвиква нищо друго освен възмущение, коментира бившият външен министър
Тази мимикрия, която демонстрира служебният кабинет в Украйна, не предизвиква нищо друго освен възмущение. Ние не критикуваме съдържанието - подкрепяме Украйна. Критикуваме заблудата, в която служебното правителство въвлече нашите украински партньори. Това заяви бившият външен министър и кандидат - депутат на ГЕРБ - СДС Георг Георгиев в кулоарите на парламента.
"Ако служебното правителство беше дошло с аргументи и обосновка и беше потърсило подкрепа, щяхме да я дадем - нямаме никакво съмнение по отношение на съдържанието на този документ. Но фактът, че служебният премиер се скри и пое политически ангажимент със срок от два месеца, без зад това решение да стои тежестта на одобрение от Народното събрание, означава, че то няма да значи нищо", каза още Георгиев.
Според бившия външен служебният премиер си е направил пиар разходка, с която допълнително да налеят тяга в проруските партии и това е дало повод сега в пленарна зала външната политика да се превърне в зяложник на тяснопартийни интереси.
"Г-н Гюров каза че споразумението е политическо, но няма да го внася за ратификация, въпреки че конституцията казва, че политически и военни споразумения се ратифицират. Второто нещо е, че изразява политическа воля. Коя политическа воля? Ние бихме го подкрепили, но коя е политическата воля?", попита от своя страна Христо Гаджев.
"Така не се прави, още повече, че мандатът на това правителство ще изтече след три седмици, а споразумението задължава България за 520 седмици", каза Даниел Митов и посочи, че служебният кабинет действа като политическо камикадзе.
Водещи
-
Илияна Йотова: Имаме управляващи, на които възлагам голяма надежда
В 21 век най-голямата ни задача и отговорна мисия е да оставим мирен свят за децата си, заяви...
06.06 | 17:40
-
Цената на дизела падна до най-ниско ниво от над два месеца насам
Това показват данните на Националната агенция по приходите
06.06 | 17:20
-
Тома Биков: Направихме повече компромиси с ДПС и ПП-ДБ
Еуфорията винаги спихва. Доколко след 3 месеца ПБ ще бъде в добро състояние, няма как да...
06.06 | 17:00
Най-четени
-
Гълъб Донев: Няма пари в хазната в момента
Ние имаме 76% разходи за заплати и само 24% за инвестиции, заяви вицепремиерът и министър на...
06.06 | 11:00
-
Минута е деляла автобуса от пламъци: Пожарникари предотвратили по-голяма трагедия
Прокуратурата предлага за награда огнеборците, спасили пътниците от автобуса
06.06 | 12:58
-
Владислав Горанов: Наследството на ГЕРБ от последните 11 месеца се свежда до Шенген и Еврозоната
Голямото харчене не изключва корупцията, но "голямото харчене за пенсии и заплати няма как да...
06.06 | 10:20
-
AI може да се превърне в нова заплаха за планетата, предупреждава ООН
До 2030 г. AI може да удвои потреблението си на електроенергия, а нуждите от вода за охлаждане...
06.06 | 11:46