Кметът на Бата: Няма повдигнати обвинения срещу мен 28.07 | 16:16
Бойко Рашков продължава да манипулира общественото мнение, заяви Георги Георгиев
![Кметът на Бата: Няма повдигнати обвинения срещу мен](http://inews.bg/pictures/919545-1_1004.jpg)
"Няма повдигани обвинения срещу мен. Имам едно, а не две досъдебни производства. То е свързано с изборите на 4 април, а не с тези на 11 юли, заради които бях задържан. Нямам мярка "подписка”, както твърди Рашков”. Това каза кметът на поморийското село Бата Георги Георгиев, цитиран от пресцентъра на партия ГЕРБ.
Георгиев отговори на твърденията на служебния министър Бойко Рашков, който тази сутрин каза, че срещу кмета на Бата има 2 досъдебни производства. По отношение на едното му е повдигнато обвинение от прокуратурата и му е взета мярка. Според Рашков обвинението е за криминален вот.
Георги Георгиев твърди, че е бил задържан на 8 юли, но без да има повдигнати обвинения. Престоял е часове наред в ареста, но без да получи каквото и да е обяснение защо е там. "Обвинението срещу мен, свързано с изборите на 4 април, се позовава на свидетелски показания, които са снети в състояние на стрес и чрез заплахи, липсва обективност по случая”, казва кметът.
Георги Георгиев допълва, че заповедта за задържането му е била отхвърлена от Районен съд-Бургас на първа инстанция.
"Ще ми се да кажа, че съм изненадан от днешните твърдения на Бойко Рашков, но за съжаление ръководеното от него министерство продължава да нагнетява напрежение и да манипулира общественото мнение", казва още Георгиев, цитиран от партията.
Кметът на Бата коментира, че е станало ясно, че няма да получи очакваното извинение за действията на служебния министър, въпреки причинения стрес върху него и цялото му семейство. Но настоява Бойко Рашков да спре да разпространява неверни твърдения по негов адрес.
"Акцията срещу мен имаше единствената цел да бъдат сплашат хората в село Бата, за да не излязат да гласуват свободно на 11 юли. Ще продължавам да търся правата си, които бяха потъпкани", коментира още той.
Водещи
-
Не могат да разкодират телефона на Алексей Петров
Към този момент Софийската градска прокуратура още няма достъп до чувствителната информация в...
12.02 | 21:01
-
Бойкотът на супермаркетите: Ваня Григорова и Никола Янков в спор
От "никакъв ефект" до "може да има промени"
12.02 | 20:45
-
Слави Трифонов: Македонците и Мицкоски ще видят ЕС през крив макарон, много крив
Лидерът на ИТН излезе с остър коментар по повод днешното изявление на Християн Мицкоски, който...
12.02 | 20:30
-
Тръмп е разговарял с Путин и Зеленски за край на войната в Украйна (ОБНОВЕНА)
Американският президент потвърди новината в Truth Social
12.02 | 20:00
Най-четени
-
Опасна нова дрога: Какво представлява „слонската упойка“
Стефан Бакалов обясни пред NOVA, че идеята за наркотика е съвсем различна. „Мощността на...
12.02 | 10:45
-
Приеха на първо четене проектозакон за компенсации на хора, останали без ток по вина на ЕРП-тата
Целта е ЕРП-тата автоматично да компенсират всички абонати, а не само на тези, които са подали...
12.02 | 17:00
-
Борисов: Който не целува попа по ръката, целува кръста
Той отбеляза, че в дневния ред днес има само две точки, които касая хората.
12.02 | 11:00