Костадинов: Политическа криза има от 2021 година 17.10 | 13:30

Според него лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов има два хода пред себе си

От iNews

Политическа криза има от 2021 година насам, забравих колко пъти ходихме на избори. Това, че в момента имаме някаква стабилност- това е временен етап, защото ГЕРБ и "ДПС-Ново Начало" са се прегърнали в схватка и не могат една без друга, но това няма как да продължава вечно, защото ГЕРБ няма да се примирят да са втора цигулка, каквато очевидно е в момента. Техните избиратели отчаяно искат избори, за да се отърват от тежката сянка на Делян Пеевски

Такъв прочит на ситуацията около липсата на кворум в парламента направи председателят на ''Възраждане" Костадин Костадинов и посочи, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов има два хода пред себе си: 

"Да отиде на избори, за да запази поне нещо от партията си, а другият вариант е да отиде да прави компания на Ахмед Доган и двамата да играят сентасе. Да се събират двамата почетни председатели и да си говорят едно време колко са били силни и могъщи", каза той и допълни: 

"В тази ситуация обаче Пеевски няма как да продължи без ГЕРБ, защото той не може да стане основна политическа сил, още по-малко първа. В Пазарджик стана, но с едва 18% процента, което ако пренесем на национално ниво, няма как да управляваш държавата с този резултат". 

Костадинов констатира, че ГЕРБ с 24% на последните избори е изпитал сериозни затруднения и в момента ни управляват 4 партии.

Водещи

Най-четени