Кузман Илиев: Забравете за всякаква реформа 01.02 | 13:00

"Забравете за всякаква реформа. Това правителство няма голяма обществена подкрепа и няма стабилно мнозинство. Няма да има трайна политика. Опасното е, че всички говорят за увеличаване на неефективността, увеличаване на дупката в бюджета, увеличаване на данъците. За страна във валутен борд това е крах”, каза в студиото на НОВА лидерът на партия "България може” Кузман Илиев.
"Може да бъдем във валутен борд, но трябва да бъдем в умерен дефицит, който е позволен. Разумната фискална политика не означава само да се съкращават разходи. Това означава да има справедливо носене на данъчното бреме и справедливо ползване на бюджета за подпомагане”, заяви от своя страна икономистът Евгений Кънев.
"За мен ДДС ще бъде вдигнат и това ще е решението на дефицита. ДДС ще стане около 23%, за да не вдигнат преките данъци. Плоският данък ще изчезни. Българите трябва да свикнат, че средната класа ще плаща все повече. Но сега ще се вдигне ДДС за всички”, посочи Илиев.
"9% ДДС за ресторантите беше времена мярка за подпомагане по време на COVID. Не е ясно защо трябва само ресторантьорите са привилегировани. Не е ясно защо пенсионерите трябва да плащат лекарства с 20% ДДС,а ресторантьорите да имат 9%. Това е лобизъм и противоречи на еврозоната”, подчерта Кънев.
"Трябва да се орежат разходите на администрацията. Там е най-големият проблем. Вместо да намаляваме държавната администрация, ние я увеличаваме, за да имаме електорат. Когато увеличаваме заплатите, ги увеличаваме за всички. В един момент ще стане, че в държавната администрация ще получават по-големи заплати от частния сектор”, посочи той.
Водещи
-
Пеевски предлага: Да бъде създадена хранителна верига от държавни магазини в помещенията на пощите у нас
Той отбеляза, че разрешената надценка ще бъде до 10%.
06.03 | 15:30
-
Какво се случва с мозъка ви, ако 5 дни ядете само със свръхпреработени храни?
По-притеснително е, че тези промени остават в организма дълго след края на експеримента.
06.03 | 15:15
-
Световна титла за българския семеен тандем Тервел и Малена Замфирови
На финалната битка нашите представители демонстрираха завидни умения и надделяха над първия...
06.03 | 15:00
-
Заради липса на работна виза: Индийските лекари от болницата в Перник трябва да напуснат България
Той допълни още, че вече са предприети стъпки от страна на здравното заведение за повторното...
06.03 | 14:45
Най-четени
-
Вече не може да плащаме глоби в брой към МВР и КАТ
МВР премахна касовите плащания в столичните управления
06.03 | 10:30
-
Премиерът Росен Желязков е провел разговор с президента на Украйна Володимир Зеленски
Желязков благодари на Зеленски за „ползотворния разговор за общата цел за постигане на...
06.03 | 09:45
-
Грандиозен обрат с времето: Зимата се завръща ударно със сняг и студ
След преминаването на този фронт ще започне период на по-студено време, ще се изгради...
06.03 | 12:15
-
Асен Василев: Старите схеми за крадене се връщат на стероиди
Василев отбеляза, че реформите по ПВУ могат да се изпълнят.
06.03 | 12:59