Методи Байкушев: ПП е мишена на българската прокуратура и разследващите органи 12.07 | 18:00
Според Байкушев обвинението срещу кмета на община Варна е "съшито с бели конци", категоричен е кметът на Благоевград

ПП е мишена на българската прокуратура и разследващите органи. Така кметът на Благоевград Методи Байкушев коментира преди заседанието на Националния съвет на партията, започващо към 15.00 часа, акциите на Антикорупционната комисия в София и Варна и решението на СГС да остави в ареста Благомир Коцев.
След шестчасово заседание късно снощи Софийският градски съд остави в ареста за постоянно кметът на Варна Благомир Коцев, общинските съветници от "Продължаваме Промяната" Йордан Кателиев и Николай Стефанов и бизнесменът Ивайло Маринов.
Преди заседанието стана ясно, че към организираната група е добавен и народен представител, като първоначално той беше неизвестен, а по-късно прокуратурата разкри, че става дума за Асен Василев.
Прокурор цитира основната свидетелка по делото - Пламенка Димитрова, че, когато кметът на Варна и двамата общински съветници й поискали 15 процента подкуп, за да спечели обществена поръчка на стойност милион и половина лева, тя предположила, че част от парите ще отидат при председателя на "Продължаваме Промяната".
Минути по-късно Асен Василев заяви, че се отказва от имунитета си и ще съди Пламенка Димитрова за твърденията ѝ.
Според Байкушев обвинението срещу кмета на община Варна е "съшито с бели конци":
"Като юрист искам да кажа, че това, което се случи вчера, е едно "изплюване" върху Конституцията и закона от страна на прокуратурата и съда. Не може да се обосновава подсъдност на съд въз основа на хипотетично повдигнато обвинение и то срещу депутат, на който не е поискан имунитет. Това, което всъщност Прокуратурата трябва да направи, е да разследва кой пуска фалшиви записи в медиите, кой е направил тези записи. Тяхна работа е да разследват кой осъществява политически натиск в България. Очевидно е, че мишената в случая е политическа партия "Продължаваме промяната" и лично Асен Василев, като постоянно се търсят опити за това някой да лъжесвидетелства срещу него, както и срещу други наши членове, кметове, заместник-кметове и т.н.".
На въпрос дали е притеснен, че е възможно да бъде атакуван като кмет на Благоевград, излъчен от "Продължаваме промяната", Байкушев отговори, че от партията ще предприемат ответни юридически действия:
"Всички граждани трябва да бъдат притеснени, че всеки може да бъде следващата цел. Тогава, когато няма правосъдие, страда целият народ. Разбира се, най-страшно е да бъдат удряни политически противници, защото след това всички "ще се свият в черупките си" и ще ги е страх. Но това, което ние искаме да кажем е, че не ни е страх. И напротив, ние с правни средства ще се борим и сега ще предприемем и ние нашите искания за това, да се извършат разследване на всички тези въпроси. Събираме юридически екип, който ще предприеме съответните действия, така че няма да оставим по този начин нещата. В никакъв случай няма да бъдем в защитна позиция. Ще изискваме тези, които правят фалшиви, снадени записи, да бъдат разследвани".
На Националния съвет ще бъде обсъдено и кога и на каква тема ще бъде внесен вот на недоверие към правителството на Росен Желязков.
Водещи
-
Цветлин Йовчев: България може да стане мишена на провокации и агресия от руска страна
Битовият инцидент в Русе много се политизира, заяви бившият шеф на ДАНС
15.09 | 21:00
-
Загадъчни радиосигнали от дълбините на Антарктида
Живият Нострадамус: Те са доказателство за съществуването на паралелни вселени
15.09 | 20:45
-
Тръмп държи кодовете за 20 атомни бомби в Германия
Плановете на САЩ са ясни - само те могат да възпрат Русия с нейните 5500 бойни глави
15.09 | 20:30
-
Ваня Григорова: Никой не бива да задължава осигурените лица да вкарват вноските си в частен пенсионен фонд
Според нея трябва да има таван на пенсиите, който може да се увеличи, но не и да се премахне
15.09 | 20:00
Най-четени
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30
-
Брутална катастрофа в София - колата е на части, шофьорът загина
Той е летял с 218 км/ч
15.09 | 13:30