Минчо Спасов: Вместо да е коректив за ползването на СРС, самата прокуратура нарушава закона 25.05 | 18:18
Зад булото на секретността в тайните служби се прикриват безобразия, смята той
Има няколко органа в държавата, които, ако искат, могат да разкрият истината за подслушванията. За съжаление, досегашната практика показва, че прокуратурата, вместо да играе като коректив за ползването на СРС, самата тя нарушава закона. Има специално бюро за надзор на СРС, но след напускането на Бойко Рашков нищо не се чува за работата му. Комисията за защита на сигурността на информацията също има властови механизми да разследва. Така че, стига да има желание, има инструментариум.
Това каза пред БНР адвокат Минчо Спасов, председател на комисията по вътрешен ред и сигурност в 40-ото Народно събрание.
По думите му хартиени копия лесно могат да бъдат унищожени, но има дневници, които не могат, тъй като съдържат разработки и за други случаи, има и електронни файлове, които трудно могат да бъдат заличени без следа.
"Лесно е да се установи срещу кои телефонни номера са били насочени СРС-та. Но е възможно и да има наблюдение... Трябва да бъдат попитани не само окръжните, но и районните съдилища".
"В тайните ни служби зад булото на секретността се прикриват безобразия. Най-лесният начин е да унищожиш досие. Сигурен съм, че и сега наказани няма да има", добави Спасов.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00