Общински съветник от ИТН в Свищов напусна партията 10.12 | 15:45
Общинският съветник в Свищов Емилия Цветанова, която е и координатор на партия "Има такъв народ" (ИТН) в Общината, каза, че напуска партията. Цветанова уточни, че причината е комплексна.
"Официално обявявам подаването на оставката си като общински координатор на ИТН и напускането на всички членове на партията от община Свищов от структурата й.
Решението ми е продиктувано от несъгласие с част от последните управленски решения, взети от ръководството на партията.
Считам, че тези решения се разминават с ценностите и принципите , които ме мотивираха да стана част от политическата организация и които досега съм защитавала с лична ангажираност и отговорност", посочва Цветанова в своя декларация, публикувана във фейсбук. Политическата дейност трябва да се основава на прозрачност, диалог, отговорно управление и защита на обществения интерес, посочва още Цветанова.
"За съжаление, в последно време не откривам тези принципи в начина, по който се управлява партията. Методите на вземане на решения, липсата на достатъчно вътрешна дискусия и отклонението от първоначално заявените ангажименти към избирателите ме поставят в позиция, в която не мога повече да подкрепям и представлявам партията с чиста съвест", отбелязва тя.
Цветанова заяви, че оставането ѝ в ИТН при тези обстоятелства би означавало компромис с личните й морални принципи и уточни, че подаването на оставка е осъзнат и отговорен избор, продиктуван от необходимостта да запази своята лична и гражданска позиция.
Водещи
-
Слави Трифонов с ново отворено писмо до Демерджиев и премиера за случая "Петрохан"
Той призовава вътрешния министър да изнесе публично събраната до момента информация
03.06 | 20:45
Най-четени
-
Радостин Василев поиска експулсирането на посланичката на Украйна у нас
Скандалът с незаконното строителство край Варна
03.06 | 11:15
-
БАН с три сценария за българската икономика до 2028 г.
Прогнозата до 2028 година е разработена в 3 сценария, показващи зависимостта на растежа,...
03.06 | 09:58
-
Разкриха схема за източване на Здравната каса за близо 500 000 евро
Според МВР са отчетени около 3000 фиктивни клинични пътеки, шестима души са задържани
03.06 | 13:40
-
Гълъб Донев за натрупаният 7,4% дефицит: Разходи, скрити по чекмеджетата
Самохвално рекламираните бюджети с дефицит от 3% през последните пет години са резултат от...
03.06 | 13:10