Очакваме преференции при внос на еко автомобили 18.10 | 13:56
Те ще важат както за нови коли и електромобили, така и за по-старите автомобили, притежаващи високи екологични сертификати

България трябва да има преференциални условия за внос на автомобили, които отговарят на високи екологични стандарти. Това заяви министърът на финансите Симеон Дянков на Европейската кръгла маса на индустриалците и представители на българското правителство.
От четири месеца се прави анализ на пазара на нови автомобили и на коли втора употреба, за да се види по какъв начин да се определят различните облекчения. Анализът ще отнеме още няколко месеца и най-рано преференциите могат да бъдат въведени от началото на 2012 г., уточни Дянков пред журналисти.
Те ще важат както за нови автомобили и електромобили, така и за по-старите, притежаващи високи екологични сертификати.
През следващите три финансови години не възнамеряваме да увеличаваме акциза върху цигарите, каза още Дянков по време на форума. По думите му България ще вземе допълнителни мерки за предотвратяване на контрабандата с цигари, произведени извън Европейския съюз.
Уверени сме, че ще излезем от кризата, без да се наложи споразумение с МВФ, както в Португалия, или увеличение на данъците, както в съседни страни, добави Симеон Дянков. Той прогнозира, че ако България продължи с политиката на фискална стабилност, ще стане по-привлекателно място за инвестиции от съседните страни.
Водещи
-
Нова система от награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
Въвежда се точкова система за унищожение на врага
01.05 | 18:00
-
След хаоса с тока Живия Нострадамус предрече ще по-големи катаклизми
Това беше само репетици, твърди предсказателят
01.05 | 17:40
-
Сини флагове за 25 плажа и 5 пристанища у нас
Ето кои са най-чистите райски кътчета на морето
01.05 | 17:20
Най-четени
-
Нова система от награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
Въвежда се точкова система за унищожение на врага
01.05 | 18:00
-
След хаоса с тока Живия Нострадамус предрече ще по-големи катаклизми
Това беше само репетици, твърди предсказателят
01.05 | 17:40
-
18-годишната Магдалена от Хасково е удушена с примка, тялото ѝ - открито в бидон
17-годишен е с повдигнато обвинение и е направил пълни самопризнания, съобщиха още от...
01.05 | 16:00