Парламентарната демокрация е изчерпана, твърди Станислав Балабанов 28.01 | 10:40
Той подчерта, че ако „Има такъв народ” е част от следващия парламент, със сигурност ще иска връщане на ветото за Северна Македония
Бързият опит, който добихме в предишните парламенти, ни показа, че парламентарната демокрация е изчерпана. Това каза в студиото на "Събуди се” бившият депутат от редиците на "Има такъв народ” Станислав Балабанов. По думите му идеята за президентска република, за каквато от партията на Слави Трифонов заговориха, е "една от мечтите на демократичната общност”.
Балабанов обясни, че ИТН е поръчала проучване за нагласите на българите по темата на третата в света социологическа агенция. Резултатите показали, че 53% от участниците в анкетата искат референдум. Според проучването, след предстоящите избори резултатът на ИТН ще е 8.5%. "Ние не просто ще бъдем част от 49-ия парламент, а ще играем основна роля в него”, подчерта Станислав Балабанов. Бившият депутат подчерта две заслуги на ИТН в политиката. "Бойко Борисов може би никога повече няма да бъде министър-председател и второ - логично, свалихме "Продължаваме Промяната” от власт”.
Той подчерта, че ако "Има такъв народ” е част от следващия парламент, със сигурност ще иска връщане на ветото за Северна Македония. "В сегашната ситуация, със сегашните действия в Северна Македония, РСМ няма място в Европейския съюз”, категоричен е Балабанов.
Решението дали председателят на партията Слави Трифонов да се кандидатира за народен представител е лично негова, подчерта бившият депутат. За себе си Балабанов предположи, че вероятно ще фигурира в листите на ИТН
Водещи
-
Слави: Може да прецените кой е крив и кой е прав
Председателят на "Има такъв народ" обясни в социалните мрежи защо според него трябва да се...
22.01 | 20:45
-
Ивет Лалова е уличена в употреба на допинг
Пробата ѝ от Рио 2016 е тествана повторно, открито е забранено вещество
22.01 | 20:30
-
Почина бившият конституционен съдия и зам.-председател на парламента Анастас Анастасов
Председателят на НС Рая Назарян изрази съболезнованията си до семейството и близките на...
22.01 | 20:15
Най-четени
-
Нейнски: Никой не допуска, че Тръмп е поканил Радев в лично качество в Съвета за мир
Тя беше категорична, че България вече е в „клуба на богатите държави“ и трябва да има...
22.01 | 09:59
-
Радев: Благодаря на всички, подкрепили усилията ни да защитаваме държавността
Съдът насрочи за петък заседание по този въпрос, като очакванията са и окончателното решение...
22.01 | 09:45
-
Екшън сцени и скандал белязаха Държавното първенство по борба: Реферка удари борец
Намеси се и майка му
22.01 | 13:50
-
Премиерата на шестия сезон на сериала "Под прикритие" ще е през есента
Шестият сезон на един от най-емблематичните родни сериали ще се завърне отново в ефира на БНТ...
22.01 | 12:00