Рокади в листите на БСП: Пращат Вигенин св бой срещу Кирил Петков и Бойко Борисов 02.10 | 08:58
Разместване има и в Пловдив-област, където Веска Ненчева сменя Манол Генов.

Социалистите отново правят размествания във водаческите места в листите за кандидат-депутати за изборите на 14 ноември. Освен лидерът Корнелия Нинова, която е начело във Варна и 25-и МИР София, начело на две листи вече ще е и Кристиан Вигенин, който е зам. шеф на БСП и оглавява предизборния щаб. Той повежда освен в досегашната си област Ямбол и в Пловдив, където на последните избори първи бе проф. Иво Христов. Той не само няма да е начело на листа, но обяви във Фейсбук, че няма да се кандидатира за депутат, пише "Сега".
Изборната битка в Пловдив се очертава най-оспорвана. Очаква се срещу Вигенин там да излязат бившият служебен министър Кирил Петков, както и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Бившият зам. министър Георги Кадиев, който в предния парламент влезе като коалиционен партньор на БСП, няма да е на първо място в червената листа в Стара Загора. Причината, твърдят социалисти, е, че местната организация е възроптала срещу кандидатурата му и затова начело застава Георги Гьоков.
Зам.-шефка на БСП Ирена Анастасова се мести от челното място в Ловеч в Монтана. А дългогодишният водач там Атанас Костадинов ще е водач в Силистра. Той пък ще замени Вяра Емилова, която отива в Ловеч.
Драмата в Добрич от предните избори продължава и сега. По твърдото искане на социалистите в Добрич е сменен депутатът Димитър Данчев. Начело там застава лидерът на червената организация - Мая Димитрова.
Рокада има и в Пловдив-област, където Веска Ненчева сменя Манол Генов.
Петя Михалевска, дъщеря на покойния зам.-министър Димчо Михалевски, също отпада от водаческото място в Смолян. Така в района първи ще е Емил Хумчев, който е председател на общинския съвет в Златоград. В Кърджали пък отново начело на листата ще е местният лидер Милко Багдасаров.
Същите са водачите в два ключови столични района – Христо Проданов в 23-и МИР, и Георги Свиленски в 24-и МИР.
Предстои решението на Изпълнителното бюро на БСП за водачите да бъде одобрено и от Националния съвет на подпис.
Водещи
-
Пламен Димитров: Най-важното в момента е цените да бъдат държани под контрол
Посланието на Брюксел е да свиваме дефицита, а не разходите, посочи президентът на КНСБ
12.07 | 12:20
-
О. Люляка стана полуостров заради климатичните промени
Как изглежда мястото, което е любимо за плаж на русенци
12.07 | 13:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40
Най-четени
-
Асен Василев се отказа от депутатския си имунитет
Ще осъдя г-жа Пламенка, закани се той
12.07 | 08:51
-
Слънчев юлски ден с температури 28-33°C
След обяд само на места над Стара планина и Южна България ще превали слаб дъжд
12.07 | 09:30
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55