Румен Петков: ПП и ГЕРБ ги сплотява участие на България във войната в Украйна 08.06 | 16:45
Управляващите искат една група недосегаеми да безчинстват на гърба на народа и да продават България всеки ден, като това да остане ненаказуемо, смята той

"Днес се обяснява на обществото, че колаборацията на измамниците - тези, които излъгаха едните 600 000 и другите 600 000 избиратели, е подвиг. А ние виждаме, че това, което ги сплотява, е участие на България във войната в Украйна. Декларативно е прието като ангажимент от министъра на отбраната, че ще дадем на Украйна всичко, което имаме. Други задачи на новата коалиция са ограбване на парите от Плана за възстановяване и устойчивост, възпрепятстване на богатите да обеднеят и на бедните да водят нормален живот".
Това каза пред БНР Румен Петков, председател на партия АБВ.
И допълни, че управляващите искат една група недосегаеми да безчинстват на гърба на народа и да продават България всеки ден, като това да остане ненаказуемо.
В предаването "12+3" Петков сподели и за книгата "Българите такива, каквито са", представена в литературния салон на АБВ:
"Книгата е примитивна русофобия, съжителстваща с безгранична туркофилия и презрително отношение към българския народ. Това го казва историкът Николай Поппетров. Този пасквил си струва да бъде прочетен, за да знаем какво е отношението към нас, как се формира отношение в Европа към българската държава. Когато пропускаме тези неща, ставаме техни говорители. Вътре се пише, че ние нямаме право сами да се управляваме, че ако турците бъдат изтласкани, управлението на българските територии трябва да се поеме от гърците. Тази омраза вече има говорители сред нас. Постоянно си пренаписваме историята в угода някому, без да си даваме сметка, че губим корена и естеството си".
Водещи
-
Щ Доналд Тръмп увеличи страховете, че светът е на прага на Трета световна война
Американският президент се е ангажирал и с преговори за мир между Русия и Украйна. Наскоро...
05.09 | 17:59
-
ВАС окончателно спря изпълнението на Методиката за дялово разпределение на топлинната енергия 2
Касационната инстанция приема, че определението на съда в тази част е правилно, тъй като...
05.09 | 17:40
-
Атанас Зафиров: Нямам никакво намерение да подавам оставка, няма основание!
Среща със Си Дзинпин
05.09 | 17:20
-
Гърция въвежда електронен портфейл
Целта е „суперидентичността” да стане универсална за всички страни членки на Шенген и...
05.09 | 16:45
Най-четени
-
Борисов: Ако имам малко власт, незабавно бих освободил Коцев от ареста
„Направихме много за Плевен, направихме водния цикъл. Като няма вода в язовирите, няма. Ще го...
05.09 | 10:30
-
Тръмп призова евролидерите да спрат да „финансират“ войната на Путин в Украйна
От американската администрация не разкриха източника на данните си за руския износ на горива...
05.09 | 11:30
-
Нови три лекарствени продукти са включени в Позитивния лекарствен списък
Така общият брой на безплатните лекарства става пет.
05.09 | 10:45