Станишев: БСП е болна и трябва да се лекува! 03.11 | 17:00
Според него, по-здравословно е партията да бъде в опозиция
БСП е болна и трябва да се лекува от едно заболяване, през което мина, ако иска да има перспектива и бъдеще, което също е под въпрос. По-здравословно за БСП е да бъде в опозиция, защото би влязла в едно управление от слаба позиция. Ако ръководството реши, че трябва да се участва, това трябва да мине през одобрение от Конгреса на партията и трябва да се каже ясно защо!
Това каза пред БНР бившият премиер Сергей Станишев, бивш лидер на БСП и на ПЕС, евродепутат от 2014 до 2024 г.
Той определи поредицата от 7 предсрочни парламентарни избори като "кражба на бъдеще от хората на България":
"Тази кражба е по-лоша от всякакъв друг вид кражба. Трябва да се поема отговорност. ... Новият парламент първо трябва да се заеме с изводите от Доклада на Драги и най-важната тема - как да се промени Европа, което касае всеки един от нас".
Станишев подчерта, че като цяло изборите не са опорочени, въпреки че има много примери за фалшификации, които се виждат и от репортажи в медиите.
БСП два пъти е била в управление с ДПС и понесе щети, това би трябвало да е урок за партията, подчерта Станишев и коментира, че на тези избори Делян Пеевски е успял да изгради лидерска партия.
Според Сергей Станишев "завръщането на БСП в европейското политическо поле" не се е състояло при новото ръководство и евроскептицизмът на социалистическата партия не се променя.
По думите му има притеснение сред много хора и в БСП за влияние на Пеевски в партията, но "това ще проличи от действията".
Водещи
-
В Министерството на здравеопазването не са постъпвали данни за спиране на производството на БЦЖ ваксина
Съгласно препоръки на Националния експертен съвет по имунизации, МЗ поддържа резерв от...
27.07 | 17:15
-
Ремонт променя маршрутите на столични трамваи в пика на лятото
За трамвайни линии № 20 и 22 се разкриват временни спирки на площад "Васил Левски", които са...
27.07 | 17:00
-
Автобус се вряза в мантинелата на „Цариградско шосе“ в София, движението е затруднено
И двамата пациенти са контакти, в стабилно общо състояние. Предстоят допълнителни прегледи.
27.07 | 16:45
-
Температури до 36 градуса и слънчево време утре
По Черноморието градусите ще достигнат до 30
27.07 | 16:15
Най-четени
-
Мъж се разведе със съпругата си заради загубата на Аржентина на финала на Световното по футбол
Преди финалния мач съпругът се обзаложил с приятел, че ако Аржентина загуби, ще се разведе с...
27.07 | 11:59
-
В разгара на летния сезон при някои плодове и зеленчуци се отчита спад в цената на едро
Това показва справка в бюлетина на Държавната агенция по стоковите борси и тържищата.
27.07 | 13:15
-
Депозитите на домакинствата в банките у нас нарастват с 18,6 на сто на годишна база
Това сочат данните на БНБ към края на юни
27.07 | 12:45
-
Елвиса изненадващо обяви раздялата си с Йоана Илиева
Истински шок за многобройните му фенове предизвика пост на Мартин Николов-Елвиса буквално...
27.07 | 14:15