Станишев: Направиха кандидатурата ми за еврокомисар невъзможна 31.08 | 13:20
"Направиха невъзможна кандидатурата ми за еврокомисар. Тя срещна съпротива в Изпълнителното бюро на БСП. Доколкото разбрах е било много бурно заседание."
Това каза в студиото на бТВ бившият премиер и бивш председател на ПЕС и БСП Сергей Станишев.
Той обясни, че кандидатурата му е получила подкрепа от тримата заместник-председатели на БСП, но е срещнала съпротива в Изпълнителното бюро, защото е била разчетен като политически знак - че партията се отказва от своя "евроскептицизъм".
"Важно е кой ни представлява, какъв авторитет има, колко е компетентен и по какъв начин може да ретранслира тези политики между София и Брюксел", посочи още той. - Мнозинството от българите осъзнават себе си и бъдещето си като част от ЕС, затова съюзът трябва да преодолее кризите. Най-важната задача пред него е да направи икономиката си по-конкуретна спрямо останалите - американската например."
Станишев обясни, че двамата кандидати Юлиян Попов и Екатерина Захариева имат своя багаж - и политически, и административен. Пожела им успех в изслушванията в парламента, но допълни, че "сме тежко закъснели в изпращането им".
Станишев каза, че не е напускал БСП и е единственият бивш председател на партията, който е останал лоялен към нея.
"Въпросът е дали промяната ще бъде формална, или съдържателна", заяви бившият лидер на партията.
Водещи
-
Нерадостна прогноза за трудовите възнаграждения у нас през 2026 г.
Заплатите в България ще продължат да се повишават, но със значително по-бавен темп през...
23.11 | 18:00
-
Фон дер Лайен за мирния план за Украйна: Да включва още влизане в ЕС и НАТО
Тя призова "централната“ роля на Европейския съюз да бъде "напълно призната
23.11 | 17:00
Най-четени
-
ОИК-Варна не е разгледала сигналите за отстраняване на Коцев - той остава кмет, засега
"Победа за варненци!", заявиха от ПП, обявявайки, че заседанието на комисият е приключило
23.11 | 13:00
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20
-
Атанас Зафиров: Няма място за безцелни промени между двете четения на бюджета
По темата "Лукойл" вицепремиерът и лидер на БСП подчерта, че се е избегнала сериозна кризисна...
23.11 | 14:30