Стефан Янев: Ще разговаряме с всички партии в НС 14.10 | 19:45
Според него „парите, с които се купуват гласове, са тези пари, които не са стигнали до българите“

Трябва да разговаряме с всички политически формации, които влязат в Народното събрание. Това каза в предаването "Лице в лице" лидерът на "Български възход" Стефан Янев.
"Наша кауза е България – нейното бъдеще, бъдещето на нашите деца и внуци. Това е основният акцент на нашата програма, която е ориентирана към хората на България и към тяхното бъдеще", поясни той.
Стефан Янев смята, че в "настоящата политическа криза българските граждани са принудени да гласуват според емоциите си, а не на базата на рационални предложения и идеи".
"Наблюдаваме един параграф 22 – излиза една социология, която достига до гражданите чрез медиите. Хората се дезориентират и в един момент започват да се питат: "Това наистина ли е така?". Днес четох една социология, която казва, че 11% ще гласуват с "Не подкрепям никого" и се питам на кого е необходимо това", каза още той.
Лидерът на "Български възход" обърна внимание на това, че броя на неподкрепящите никого не се изваждат от състава на Народното събрание, защото това не е предвидено в Изборния кодекс.
"Истината е, че гласувайки с "Не подкрепям никого", ние нищо не правим. Единственото, което правим е, че казваме: "Не харесваме никого от вас". Това не е решение", категоричен е той.
"След изборите си представям кабинет, които ще бъде съставен от широко политическо представителство и подкрепен от мнозинството в парламента. Кабинет, който ще е с ясна коалиционна култура, с ясно коалиционно споразумение, с ясна отговорност при взимането на решения", каза още Стефан Янев.
Според него вече всички са се нагледали на трудното взаимодействие между институциите и затова хората настояват за по-добра комуникация във властта.
Той коментира и т.нар. сглобка и последвалото разглобяване. "Оказа се, че това е власт заради самата власт. През последните години ние имаме управление от по 8-9 месеца – две служебни правителства и две, които са излъчени от парламента. Тази ротация във властта показва единствено, че политическата криза не е преминала", обясни още лидерът на "Български възход".
Според него не е важно кой какъв процент ще вземе на изборите, а какви послания ще бъдат излъчени към българите.
"Всички са виновни, няма по-малко виновни или по-малко невиновни. Мачът не върви – между институциите няма добра комуникация. Познавам всички хора във властта. Всеки един може да има добавена стойност, ако му се намери точното място", категоричен е той.
Стефан Янев коментира и войната в Украйна. Според него една война започва тогава, когато се провали дипломацията.
"Въпреки жертвите и големите разрушения в Украйна, тази войната отново ще завърши на масата на преговорите и така ще се затвори този цикъл. Едва ли Украйна ще постигне целите, които си е поставила", каза той и припомни, че има и друг конфликт – този в Близкия изток.
За него най-голямата инвестиция е тази в хората, които служат в българската армия. "Обучението на хората е най-важното", поясни той.
Водещи
-
България към РСМ: Консенсусът в ЕС е непроменим, време е за изпълнение на ангажиментите
България изразява нарастваща загриженост относно продължаващото неизпълнение от страна на...
02.09 | 17:59
-
Инцидентът с трамвай: Щетите са за 50 000 лв., ще санкционират ватмана
По думите му не е редно ватманът да слиза да си купува кафе, но това е честа практика.
02.09 | 17:40
-
Реджеп Ердоган: Путин и Зеленски все още не са готови за лидерска среща
Загриженост за ситуацията в Газа
02.09 | 17:20
-
Здравните власти в Румъния регистрират съществено нарастване на случаите на COVID-19
Националният институт за обществено здраве съобщи, че през седмицата 18-24 август са били...
02.09 | 16:45
Най-четени
-
Южнокорейският рапър и певец Psy е арестуван
47-годишният музикант поднесе извинение след ареста си по подозрение в незаконно придобиване...
02.09 | 10:30
-
Терзиев: Ще изискам спешни мерки за гарантиране на безопасността на градския транспорт
"Гражданите трябва да се движат спокойно и с доверие, че системата работи за тяхната...
02.09 | 11:15
-
НОИ превежда майчински и болнични
Ще бъдат захранени и сметките на хората с временна нетрудоспособност /в болнични/
02.09 | 11:59
-
Министър Вълчев предлага учебният ден да започва по-късно
Предизвикателства с двусменното обучение
02.09 | 14:00