Царя за заповедта за арест на Путин: Ненужна стъпка 18.03 | 17:40
Това е безпрецедентно. Мисля, че излишно се нагнетява още повече атмосферата, заяви Симеон Сакскобургготски

"Това откровено казано, намирам, че е поредната ненужна стъпка. Това е безпрецедентно. Мисля, че излишно се нагнетява още повече атмосферата”. Това каза бившия премиер Симеон Сакскобургготски по повод заповедта от съда в Хага за арест на Владимир Путин, цитиран от bTV.
"Там винаги трябва да се мисли за прецедент, какво е и понякога се взимат мерки, които може би звучат чудесно, но след това може да имат и други последици", смята той, цитиран от "24 часа".
"Там винаги трябва да се мисли за прецедент, какво е и понякога се взимат мерки, които може би звучат чудесно, но след това може да имат и други последици", смята той.
Международният наказателен съд в Хага издаде международна заповед за арест на руския президент Владимир Путин и на комисаря по правата на децата в президентския кабинет Мария Лвова-Белова.
В изявлението на съда се казва, че се предполага, че Путин е отговорен за военно престъпление, незаконна депортация на деца и за незаконното им прехвърляне от окупираните райони на Украйна в Руската федерация". Обвинен е също и за "неспособността му да упражнява контрол над цивилни и военни подчинени, които са извършили действията".
От своя страна от Русия заявиха, че решението на МНС няма никакво правно значение.
Водещи
-
Синдикатите блокират пътя за Гърция и АМ "Тракия"
Утре е насрочен протест за заплатите в горските и ловни стопанства
09.07 | 21:00
-
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (ВИДЕО)
На място пристигнаха и депутатите от ПП - ДБ, напуснали днес пленарното заседание, за да...
09.07 | 20:40
-
На първо четене: 25% намаление на таксите за студентите платено обучение
Възможно е между първо и второ четене да бъде предвидено и по-голяма намаление
09.07 | 20:20
-
Повдигнаха обвинение на варненския кмет Коцев и още трима души
Четиримата остават в ареста за 72 часа
09.07 | 20:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов: Пеевски е поискал досиетата на 88 кмета от „Промяната“
„Делян Пеевски е изискал досиетата на 88 кмета от ‘Продължаваме промяната’. Изиска им е, за да...
09.07 | 11:30
-
Борисов: Когато ПП-ДБ говорят и ви кажат: "Добър ден!", можете да си пуснете лампата
По думите му няма проблем с достъпа до образование, а конвертируемостта на дадена специалност....
09.07 | 10:45
-
Асен Василев твърди, че Борисов е свързан с фирмата, подала сигнал срещу кмета Коцев
Василев твърди, че за последните три година в мандата на Иван Портних същата фирма е спечелила...
09.07 | 11:59
-
"Гугъл на аматьори не прощава!: ГЕРБ отвърна на ПП с контраснимка
Още в началото на юли термометрите показваха между 35 и 40 градуса, а горещините създават...
09.07 | 14:30