Чакъров опитал да прехвърли марката ДПС на физическото лице Ахмед Доган? 13.08 | 15:30

Опит да прехвърли марката "ДПС" на физическото лице Ахмед Доган е направил в петък съпредседателят на партията Джевдет Чакъров, съобщава 24rodopi.com, позовавайки се на осведомен юрист в Патентно ведомство.
"Направен е опит за прехвърляне на физическо лице на една партия на избиратели, с колективни органи, която партия има официални представители, вписани в съда. Сред тези представители Ахмед Доган не фигурира от години. В търговските отношения има термин "престъпно корпоративно рейдърство", но в случая тепърва ще се търси точното определение. Вероятно целта е била да се заобиколят устава и закона, за да започне ДПС от нова точка на съществуване - като частна партия. Сиреч, до 9 август 2024 година ДПС е била партия на хората, а от 9 август да стане на едно лице. Това е блокирано", пояснява юристът.
Репортер на изданието се е опитал да получи информация от двата лагера в ДПС по темата, но повечето от депутатите били в неведение.
Друг източник е потвърдил, че другият председател по устав - Делян Пеевски, е реагирал бързо, като е блокирал опита на Чакъров да прехвърли партията на физическо лице.
"Да, знам за опита да се открадне партията. Действията на Чакъров са извън закона. Нашият председател е блокирал процедурата и ДПС си остава на хората. Чакъров за пореден път погазва устава, за което трябва да носи последици и отговорност. След опита да разцепи партията, това е следващото тежко нарушение", казва депутат от ПГ на ДПС.
След направена проверка е установено, че Ахмед Демир Доган е фигурирал в регистрите на ДПС за последно през 2013 година. След като Октай Енимехмедов опря пистолет в слепоочието му по време на Национална конференция, Доган се оттегли и остави председателството на ДПС на Лютви Местан.
Според актуалното състояние на партията към днешна дата ДПС има двама представители – Делян Пеевски и Джевдет Чакъров.
На 29 юли от лагера на Чакъров направиха постъпки в Патентно ведомство за регистрация на други три марки, в чиито наименования фигурира "ДПС".
Водещи
-
Жеги до 42°C връхлитат страната в края на юни
Задава се продължителен жежък период със засуха
15.06 | 18:00
-
България поема председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
Президентът Румен Радев ще участва в Срещата на върха на ПСЮЕ
15.06 | 17:40
-
Голям военен парад във Вашингтон съвпадна с рождения ден на Тръмп
Амерканският президент вчера стана на 79 г.
15.06 | 17:20
-
Драгомир Стойнев: Ако има нов тип бежанска вълна, държавата трябва да е подготвена
Нужни много ясни анализи как този конфликт ще се отрази върху икономиката на България, върху...
15.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов с остри критики към президента Радев
Лидерът на ГЕРБ остро нападна и ПП, че обикаляли по европейски държави да молят България да не...
15.06 | 11:20
-
Тръгнаха сезонните влакове от София до Бургас и Варна
Ето колко струват билетите и какво е разписанието им
15.06 | 10:00
-
Станков: Всички големи фондове с готовност за изгодно финансиране на българската енергетика
Министърът на енергетика подчерта, че по отношение на енергетиката трябва да се гледа 20...
15.06 | 16:00