Шансовете за правителство на ИТН са добри, смятат експерти 31.07 | 15:10
Партията на Слави си е взела поука от това, което се случи с първото им предложение за правителство

"Виждаме трето поредно име за премиер, това може да означава две неща - или има огромен потенциал в ИТН и всеки от партията може да стане премиер, или нямат никаква идея какво правят и реагират спрямо ситуацията. Все повече ми изглежда, че се опиват да управляват щетите, а това не е подход в тази ситуация", смята политологът Христо Панчугов.
Според социолога Васил Тончев кандидатурата на Пламен Николов много точно отговаря на профила на ИТН. "Тяхната основна цел е да се премахнат посредниците между това, което те наричат суверен и между държавните институции. С тази кандидатура вероятността да се състави правителство е доста по-голяма", смята той.
Георгиев отбеляза, че думата "изчегъртване" е премахната от речника на партията и заменена с думата "консенсус", което е много важно.
"Демократична България" ще са най-разочаровани, защото в рамките на преговорите те очевидно видяха перспектива и дългосрочна визия на политики, които биха могли да заложат в този кабинет, но има очевидно разминаване", каза още Тончев.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20