Политолог: Главата на Цветанов няма да падне 22.03 | 11:15
Ситуацията е опасна за управляващите и е възможно да има ескалация, смята Петър Чолаков
Цялата ситуация е съмнителна, но ще се окаже, че няма нищо незаконно. Това заяви в студиото на "Тази сутрин” политологът Петър Чолаков по повод на новите апартаменти на председателя на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов, министъра на правосъдието Цецка Цачева, депутата от управляващата партия Вежди Рашидов и заместник-министъра на спорта Ваня Колева, закупени на цени под пазарните.
"Преди 10 години имаше подобна история с г-н Цветанов. Тогава Яне Янев, който беше лидер на РЗС, излезе извади документи и какво стана после – Яне Янев стана политически съветник на г-н Борисов. Шефът на НАП, който правеше данъчната проверка на г-н Цветанов изказа съображения относно имотите му, после беше издигнат в депутатските листи на ГЕРБ. Съмнявам се, че ще се стигне до последствия, главата на Цветанов няма да падне”, каза още Чолаков.
Той допълни обаче, че ситуацията е опасна за управляващите и е възможно да има ескалация.
Тихомир Безлов от Център за изследване на демокрацията посочи, че реакцията на премиера Бойко Борисов е била интересна. По думите му той се опитва да бъде арбитър в ситуацията. "Г-н Цветанов през 2010 г., когато се появи темата за шестте апартамента беше най-популярният политик, изпреварва дори Борисов. Имаше много последици – беше осъден на две инстанции. Начинът, по който звучи тази покупка е проблемен, но смятам, че е премислена от юридическа гледна точка”, коментира Безлов.
Според експерта по корупция, Цветан Цветанов е майстор на предизборните кампании и е много ценен за ГЕРБ, а Борисов трудно би се разделил с него.
Социологът Кольо Колев пък допълни, че няма да бъде доказана измама. "Трябва да се попитат хората, дали това е нормално за един политик, който никога не е бил някакъв мениджър или свръх експерт”, допълни социологът.
Водещи
-
Забраниха пушенето на четири известни плажа край Анталия
Мярката е част от инициативата „Синьо Средиземноморие“ с цел опазване на морето
05.06 | 09:45
-
Радев ще участва в Срещата на върха ЕС–Западни Балкани
Министър-председателят Радев ще проведе и двустранна среща с премиера на Нидерландия Роб...
05.06 | 09:30
-
Къде по света майките получават най-дълго майчинство?
Огромната разлика между държавите
05.06 | 08:58
-
Последно сбогом с Любен Дилов-син
"Последно сбогом" ще бъде казано в столичния храм „Св. София“.
05.06 | 08:45
Най-четени
-
Времето днес: Топло и слънчево, следобед с валежи и гръмотевици
Над Черноморието ще има разкъсана, по-често значителна облачност, която до обед ще намалее
05.06 | 08:36
-
Последно сбогом с Любен Дилов-син
"Последно сбогом" ще бъде казано в столичния храм „Св. София“.
05.06 | 08:45
-
Къде по света майките получават най-дълго майчинство?
Огромната разлика между държавите
05.06 | 08:58
-
Радев ще участва в Срещата на върха ЕС–Западни Балкани
Министър-председателят Радев ще проведе и двустранна среща с премиера на Нидерландия Роб...
05.06 | 09:30