Полицията с нова акция на пътя до 3 август 31.07 | 17:21
По време на операцията водачите ще бъдат проверявани с технически средства, за да не се допуска управление на превозното средство след употреба на алкохол и/или наркотици
Нова акция на полицията. Акцент в периода до 3 август е засиленият контрол спрямо отнемането на предимство на пешеходци, велосипедисти и мотоциклетисти.
Заради повишения автомобилен трафик през летните месеци се увеличава и рискът от пътнотранспортни произшествия. От началото на юли пътните инциденти със загинали и ранени зачестиха и в тази връзка отдел "Пътна полиция" при Главна дирекция "Национална полиция", със съдействието на Главна дирекция "Жандармерия, специални операции и борба с тероризма" организира от 28 юли до 3 август специализирана полицейска операция, насочена към ограничаване на предпоставките за катастрофи. През посочения период са предприети мерки за засилен контрол, като акцентът е поставен върху отнемането на предимство на уязвими участници в движението като пешеходци, велосипедисти и мотоциклетисти, както и недопускането на нарушения от тяхна страна.
Пешеходците трябва да пресичат на обособените за това места, като е важно възрастните да дават пример с поведението си, особено в присъствието на деца. Пътните полицаи са насочили вниманието си и към водачите на моторни превозни средства, които отнемат предимството на пешеходци.
Водачите на велосипеди и индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) трябва да управляват превозни средства с изправни спирачки и снабдени със звънец. Пътните полицаи ще контролират движението по всички пътища на страната и напомнят, че по автомагистралите е забранено движението за велосипеди и ИЕПС.
Водачите на двуколесни превозни средства (мотопеди и мотоциклети) трябва да са правоспособни водачи, да се движат с технически изправни и регистрирани превозни средства. Контролните органи ще следят и за състоянието и видимостта на табелата с регистрационния номер.
По време на операцията водачите ще бъдат проверявани с технически средства, за да не се допуска управление на превозното средство след употреба на алкохол и/или наркотици.
Пътна полиция напомня, че използването на защитни каски и обезопасителни колани от водачи и пътници на/в моторни превозни средства е задължително, а организирането на нерегламентирани състезания се наказва от закона.
Водещи
-
Интернет потребители са убедени, че Шакира е била заменена от двойник на Световното първенство през 2026 г.
Доказателствата? Според тези, които защитават теорията, звездата е изглеждала различно
12.06 | 14:15
-
Интензивни валежи в следобедните часове и през нощта
И през нощта ще има валежи, по-интензивни в Източна България. Вятърът ще е бъде до умерен от...
12.06 | 13:59
-
Лили Иванова ще изнесе само пет ексклузивни концерта през 2027 година
Последното голямо национално турне
12.06 | 13:45
-
Ледени късове с големина на орех удариха Монтанско
Градушка опустоши 80% от овощните градини в Копиловци
12.06 | 13:30
Най-четени
-
МВнР свали снимката на Велислава Петрова с голото рамо пред Хакан Фидан
Снимката все още циркулира в социалните мрежи, включително и в официалната фейбсук страница...
12.06 | 11:17
-
„Прогресивна България“ застава зад ежегодното провеждане на шествие за семейството
Призоваваме всички политически сили в 52-то Народно събрание да превърнат подкрепата за...
12.06 | 10:45
-
Депутатите приеха на първо четене проекта на "Прогресивна България" за промени в Закона за държавния дълг
За 2020 г. населението в страната е депозирало в търговски банки 93 млрд. лева. През 2026 г....
12.06 | 11:49
-
Опасност след ухапване: Два случая на рядък кърлежов енцефалит регистрираха у нас
Специфика на инфекцията и предпазване
12.06 | 10:30