Последни заседания на 42-рото НС 30.07 | 08:17
Гласуват отново върнатите текстове от промените в Закона за защита на конкуренцията
Депутатите ще гласуват върнатите за ново обсъждане текстове от промените в Закона за защита на конкуренцията, приети на 18 юни и върнати за ново обсъждане с Указ на президента Росен Плевнелиев от 30 юни.
В мотивите към ветото се посочва, че значителна част от измененията и допълненията на закона не са надлежно мотивирани и няма оценка на въздействието им, някои от тях преследват неясни цели, а там, където целите на промените са общополезни, методите за постигането им са несъразмерни и могат да причинят вреда вместо полза.
Народните представители ще разгледат на второ четене промени в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи.
Парламентът ще гласува на първо четене Законопроект за изменение и допълнение на Закона за управление на отпадъците, внесен от Добрин Данев и група народни представители.
Водещи
-
Никола Цолов спечели спринта на “Силвърстоун”
Победата идва след силно представяне през целия уикенд и затвърждава позицията му сред...
04.07 | 18:02
-
Повдигнаха обвинения на директора на ВиК-Бургас и още един служител
Двамата са задържани за срок до 72 часа
04.07 | 18:01
-
СДС ще подкрепи Даниел Вълчев за президент
Илия Лазаров обяви, че СДС и ГЕРБ продължават да работят в коалиция
04.07 | 18:00
Най-четени
-
Граждани поискаха оставката на Румен Радев на протест
Демонстрацията под надслов „АНТИРадев“ издигна български и украински знамена
04.07 | 10:20
-
Призив за помощ: Спасител на Сашко от Перник пострада тежко при инцидент
Предстоят му още операции и дълъг период на възстановяване
04.07 | 12:20