Почина създателят на неутронната бомба 02.12 | 13:40
Приживе физикът е защитавал своето откритие като „по-моралната алтернатива“ на останалите ядрени оръжия
Създателят на неутронната бомба Самюъл Коен е починал в неделя на 89-годишна възраст от рак на стомаха, предаде Асошиейтед прес.
Коен изобретява неутронната бомба през 1958 г. Той защитава своето изобретение, предназначено да убива хора, но да нанася минимални щети на градовете, като "по-морална алтернатива" на останалите ядрени оръжия.
Съединените щати са започват производството на неутронни бомби през 80-те години на миналия век. Смята се, че и други държави притежават това оръжие днес.
По време на Втората световна война Коен участва в създаването на атомната бомба, пусната от американски военен самолет над японския град Нагасаки на 9 август 1945 г.
Водещи
-
Служители от държавната администрация излизат на протест
Искания за финансово обезпечаване
26.06 | 12:59
-
НСИ: Болести на кръвообращението причиняват най-много смъртни случаи
Ръст при новообразуванията
26.06 | 12:45
-
Костадин Костадинов: Корупцията в България наистина убива хора
Повод за декларацията му станаха скорошните тежки инциденти по републиканската мрежа, при...
26.06 | 12:30
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15
Най-четени
-
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията
От новото облагане МФ очаква 100 млн. евро. платени данъци за тази година и 150 млн. евро за...
26.06 | 10:15
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
-
НЗОК припомня здравните права за лятната почивка
Какво покрива Здравната каса, ако се разболеем на морето
26.06 | 10:59
-
Автомобил се вряза в дентален кабинет в София
Инцидентът е станал вчера (25 юни) на ул. "Горски пътник"
26.06 | 10:30