АЕЦ Козлодуй оттегли иск за 500 000 лева срещу медицинска сестра 16.01 | 18:00
Искът е оттеглен от Валентин Николов, който отскоро е изпълнителен директор на централата, след като се е запознал с обстоятелствата и след обсъждане с енергийния министър

АЕЦ "Козлодуй" оттегли съдебния иск за 500 хиляди лева срещу служителка за злоупотреба с достъпа до информация и разпространение на данни, увреждащи репутацията на атомната централа.
Искът е заведен в средата на миналата година срещу Наталия Станчева и майка ѝ, която е подавала заявленията за достъп до информация. В последвали публикации Станчева, която е медицинска сестра в здравното звено в централата, твърди, че то работи в нарушения на нормативната уредба.
Междувременно правни експерти окачествиха иска като безпрецедентен, а делото - като "шамар". В понеделник пред енергийното министерство беше организиран протест в защита медицинската сестра и правото ѝ на достъп до информация.
Искът е оттеглен от Валентин Николов, който отскоро е изпълнителен директор на централата, след като се е запознал с обстоятелствата и след обсъждане с енергийния министър Румен Радев.
Мотивите са прекомерно високия размер на претенцията срещу служителката.
От пресцентъра на АЕЦ "Козлодуй" подчертават, че всички дейности в централата, включително изискваните по закон медицинско наблюдение и медицинско осигуряване, се извършват при стриктно спазване на нормативната уредба.
Водещи
-
АПИ: Продължават ремонтите на АМ „Хемус“. Шофирайте внимателно!
Дейностите ще продължат от 18 до 20 юни в няколко участъка
17.06 | 17:59
-
Отложиха делото срещу Димо Алексиев
Защитата на актьора иска експертиза на записите от боди камерите на полицаите, заради съмнения...
17.06 | 17:20
-
„Галъп“: Ако изборите са следващата неделя, ГЕРБ е първа сила, следват ги „ДПС-Ново начало“
Второто място в проучването се заема от "ДПС–Ново начало" - с изразена подкрепа от 15,7%.
17.06 | 16:59
Най-четени
-
Шокиращи кадри от българска ферма, част от най-голямото световно разследване на индустриалното отглеждане на кокошки в клетки
Призив към институциите за действие
17.06 | 10:59
-
Арестуваха българи, заключили 11-месечното си бебе на тераса в Солун и заспали
Родителите на 11-месечното бебе – български граждани – са били арестувани
17.06 | 11:57
-
Внимание, родители: Лекари алармират за нова опасност сред децата - „текст нек” синдром
Диана е на 17 години. Зависимостта ѝ към мобилния телефон я нарежда сред подрастващите,...
17.06 | 11:30