Аферата "Митници”: Марин Димитров остава в ареста по делото за контрабанда 01.08 | 19:15
На 20 юни мъжът бе освободен под домашен арест, но това решение бе отменено
Софийският градски съд остави в ареста Марин Димитров, обвинен за участие в престъпна група заедно със сина си Стефан Димитров, бившата директорка на Агенция "Митници" Петя Банкова и бившия главен секретар на МВР Живко Коцев.
Той беше арестуван при акцията на ДАНС и Антикорупционната комисия в началото на април, но веднага след това влезе по спешност в "Пирогов”. По-късно съдът на първа инстанция го задържа. На 20 юни мъжът бе освободен под домашен арест, но няколко дни по-късно това решение бе отменено.
На бившия директор на Агенция "Митници" Петя Банкова, Стефан и Марин Димитрови, както и на Никола Николов бяха повдигнати обвинения за участие в организирана престъпна група за търговия с влияние, контрабанда и други престъпления. Впоследствие обвинение бе повдигнато и на бившия главен секретар на МВР Живко Коцев за участие в престъпна група, в която са участвали и споменатите трима.
В началото на април тази година директор на полицията в Хасково беше разпитан като свидетел по делото. В показанията си твърди, че Марин Димитров е предлагал 250 000 евро, за да бъде назначен Венцислав Кирчев за директор на ГДНП.
Водещи
-
На церемония в София бе отбелязана 140-ата годишнина от Сръбско-българската война
Военният ритуал беше изпълнен от военнослужещи от Националната гвардейска част и Гвардейския...
07.11 | 17:20
-
Земята е под въздействието на слаба геомагнитна буря, която започна вчера, но се очаква да се засили в късните часове днес
Ще засегне ли комуникациите и спътниците?
07.11 | 16:45
-
Радостин Василев: От днес обявявам край на партия "Величие"
"От днес обявявам край на партия "Величие". Това не е политическа формация, а финансова...
07.11 | 16:30
-
Кметът на София Васил Терзиев отговори на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов
"Бойко, който никога не лъже."
07.11 | 16:15
Най-четени
-
Запаси има, хората ще имат гориво, износът е спрян, коментира лидерът на "ДПС-Ново начало"
"Виждам истерията на "партията на пуделите" и на "Лукойл"
07.11 | 12:30
-
Аптеките ще спрат да работят
Чака ни небивала здравна и лекарствена криза, алармират от Българския фармацевтичен съюз
07.11 | 13:45
-
Продължава ремонтът на 11-километровия участък от АМ „Тракия“ в област Сливен
От „Пътна полиция“ уточняват, че при необходимост организацията на движението може да бъде...
07.11 | 10:30
-
Венета Райкова обяви кога се завръща на екран
Венета Райкова отбеляза 66-ия рожден ден на БНТ с любопитен коментар, който развълнува...
07.11 | 14:30