Близо 60 са вече делата за изборни нарушения 10.11 | 16:59
На двама вече са повдигнати обвинения за извършени престъпления

Прокуратурата наблюдава 252 преписки и 57 досъдебни производства, свързани с нарушения на изборния процес. От държавното обвинение информират, че 12 преписки и две досъдебни производства съдържат данни за нарушения, касаещи изборите за президент и вицепрезидент, а 240 преписки и 55 досъдебни производства се отнасят за изборите за Народно събрание.
По предложение на СГС главният прокурор е внесъл мотивирани искания до Централната избирателна комисия за даване на разрешение за привличане към наказателна отговорност на един кандидат за президент и на двама кандидати за народни представители в изборите.
На двама вече са повдигнати обвинения за извършени престъпления. Повечето от досъдебните производства за извънредните парламентарни избори са образувани за предлагане на имотна облага с цел склоняване да се упражни избирателното право в полза на определен кандидат, политическа партия или коалиция. Преписките са започнати по сигнали на граждани, ДАНС и от органите на МВР.
Източник: БТА
Водещи
-
Путин съгласен на 30-дневна пауза, ако доставките на оръжия за Украйна спрат
Европа не харесва идеята за спиране на доставките за Киев, опасявайки се, че Москва ще...
18.03 | 14:30
-
Протест на ресторантьорите утре, блокират кръстовища заради ДДС-то
До момента участие са заявили над 30 големи града от цялата страна
18.03 | 14:20
-
Бронзов медал за Балъков
Легендата на българския футбол се окичи с награда от турнира по минифутбол за ветерани,...
18.03 | 14:00
-
Посланик Поповска: Македония вие от болка, пощадени няма да има
За Кочани това е невероятна трагедия, каза тя
18.03 | 13:45
Най-четени
-
Габриела Сашова пишела в тефтер сценарии за филмите с гаври и убийства на животинки
На снимките и клиповете, разпространени от сдружение КАЖИ и от БГ Елфите, се вижда как младата...
18.03 | 10:59
-
Приятели, близки и колеги на пострадалите метеорологични наблюдатели на връх Мургаш организират протест
Протестът ще се състои в 18:00 ч. пред Съдебната палата в София под мотото „Справедливост за...
18.03 | 08:59