Вещо лице: Митко от Цалапица е заровен жив 16.05 | 14:00
Полиграф доказа, че близнакът Борислав е удрял младежа

24-годишният Димитър Малинов изхъркал, докато Борислав Динков и Рангел Бизюрев сваляли тялото от багажника на колата, с която го пренесли до сметище край Цалапица след побоя. Това стана ясно при разпита на Владимир Вълов от Института по психология на МВР. Той е тествал Борислав Динков с детектор на лъжата по разследването на убийството на Малинов.
"Значимият въпрос беше: Ти удря ли Малинката на 20 юли 2024 г.? Той така го наричаше. Борислав каза, че с пръст не е докосвал Малинката. Резултатът от теста беше лъжа", заяви Вълов.
След изследването той поискал от Борислав да коментира резултатите. Младежът първоначално продължил да отрича да е удрял Митко, но впоследствие сменил версията и обяснил, че след като отишли до сметището и чакали брат му да донесе кирка, двамата с Рангел решили да свалят трупа.
Единият хванал Димитър за подмишниците, другият - за краката, и докато го измъквали от багажника, той изхъркал. "По тази причина първо Рангел го ударил няколко пъти по лицето, за да го свести. След това и Динков ударил 2-3 шамара на Малинов с думите: Събуди се, бе, събуди се, бе", разказа Владимир Вълов. Това означава, че към онзи момент пребитият младеж е бил жив.
Колега на Вълов пък тествал Валентин Динков. Той също бил питан дали е удрял Митко, резултатът бил, че не е. Признал обаче, че е помагал със заравянето.
Водещи
-
Вижте всички рeшения на МС от днес
Правителството одобри национална позиция за напредъка в изпълнението на препоръките от...
09.04 | 20:30
-
Истинско шоу на времето в четвъртък
Утре ни очакват силен вятър, гръмотевици, сняг, суграшица...
09.04 | 20:44
-
Оперират по спешност десетокласника, паднал от прозорец на столичната гимназия
Момчето е с тежки травма на гръбначния стълб, както и на двата крака
09.04 | 20:15
-
Глобяват България с €2,5 млн. за неизпълнено разпореждане на ЕК за ВЕИ
Над 3 години директивата не е била включена в националното ни законодателство, обясни министър...
09.04 | 20:00
Най-четени
-
Парламентът ще промени съставите на постоянните комисии
Парламентът ще избере и секретари на Петдесет и първото Народно събрание. Предстои и първо...
09.04 | 09:30
-
ПП-ДБ иска: 6 месеца затваряне на заведения за пушене на всякакви цигари, включително електронни
Ето и основнатта част от предложението:
09.04 | 09:59
-
Бойко Борисов заяви, че ТОЛ системата е ефективен инструмент, който може да дисциплинира водачите
„Позицията на ГЕРБ е, че ТОЛ системата може да дисциплинира водачите - и скорост, и товари, и...
09.04 | 11:00
-
Състоянието на останалите четирима пациента в "Пирогов" е все още тежко, но стабилно
Вчера бяха изписани четирима от пострадалите в Кочани и бяха настанени в "Пирогов". За лечение...
09.04 | 10:16